ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > قتل «شهاب ابطحی» جوان ۲۰ ساله، در زندان و رها کردن جسد در مقابل خانه پدری

قتل «شهاب ابطحی» جوان ۲۰ ساله، در زندان و رها کردن جسد در مقابل خانه پدری

قتل سید شهاب ابطحی در زندان
ایران – اجتماعی

قتل «شهاب ابطحی» جوان ۲۰ ساله، در زندان و رها کردن جسد در مقابل خانه پدری

یک جوان دیگر که در اعتراضات اخیر در اراک دستگیر شده بود، در زندان به قتل رسید
سیدشهاب ابطحی، فرزند محمود که ۱۳ روز قبل در اراک دستگیر شده بود، در بازداشت‌گاه به قتل رسیده است.
جسد این جوان ۲۰ ساله ۱۰ روز پس از بازداشت مقابل درب منزل پدری وی رها شده بوده و بر پیکر او اثر ضربات باتوم مشهود بوده است.

به گفته‌ی منابع مطلع در شهر اراک، بازداشتی‌های اعتراضات اخیر در این شهر که در روزهای نخست در زندان مرکزی اراک نگه‌داری می‌شده‌اند به پادگان بسیج واقع در میدان مقاومت منتقل شده بودند.

یک منبع مطلع در این مورد گفت که عده‌ای از این افراد پس از ضرب و شتم شدید توسط نیروهای بسیج به ساختمان وازرت اطلاعات در کنار این پادگان منتقل شده‌اند.
به گفته‌ی این منبع در شهر اراک دست‌کم ۲۰۰ نفر در اعتراضات اخیر بازداشت شده‌اند.

گفتنی است تاکنون دست‌کم ۶ نفر دیگر نیز در زندان‌ها و بازداشت‌گاه‌های مختلف ایران کشته شده‌اند.
محسن عادلی، وحید حیدری، سارو قهرمانی، سینا قنبری، کیانوش زندی، علی پولادی، آریا روزبهی افرادی هستند که تاکنون در زندان‌های کشور کشته شده‌اند.
از این میان وحید حیدری نیز در زندانی در اراک کشته شده بود.

مقامات قضایی جمهوری اسلامی در مورد قتل های اول عنوان کردند که مقتولین در زندان «خودکشی» کرده‌اند. اما حالا که تعداد این قتل‌ها افزایش یافته است پیکر مقتولین را در اماکن مختلف رها می‌کنند تا هیچ مسئولیتی نپذیرند. ظاهرأ خود این مقامات هم علیرغم درک و فهم و شعور اندک، متوجه شده‌اند که دروغ خودکشی در زندان را نمی شود پی‌در‌پی تکرار کرد و بنابراین حالا دیگر بعد از قتل بازداشت‌شدگان، پیکر آنها را در مقابل خانه یا هرجایی که بتوانند رها می‌کنند.

این چهره واقعی قانون‌مداری از نوع جمهوری اسلامی است که از صدر تا ذیل، همه مقامات نسبت به آن متعهد هستند و به عبارتی همه مقامات از بالا تا پایین در این جنایتها شریک جرم هستند و بزودی و در دادگاههای صالحه باید جواب این میزان جرم و جنایت را به تمام مردم ایران پس بدهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment