ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فیلم خودکشی دلخراش سعید جوان۱۹ساله با پرتاب‌خود از بالای‌ساختمان همراه‌با کلیپ آخرین سخنان‌او ۲۳اسفند

فیلم خودکشی دلخراش سعید جوان۱۹ساله با پرتاب‌خود از بالای‌ساختمان همراه‌با کلیپ آخرین سخنان‌او ۲۳اسفند

فیلم خودکشی دلخراش سعید جوان ۱۹ ساله با پرتاب‌ خود از بالای‌ ساختمان همراه‌ با آخرین سخنان‌ او – ۲۳ اسفند

ویدیو خداحافظی جوان ۲۴ ساله‌ای که روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه  در میدان شریعتی اردبیل خودکشی کرد: «امروز آخرین روز زندگیم هست؛ میخواهم به زندگی‌ام پایان بدهم که دیگر زجر نکشم. این فیلم را ضبط میکنم‌ تا کسانی که من را میشناسند، حلالم کنند.»

ترجمە صحبتھای ویدیوی بالا از سعید، جوانِ نوزده ساله‌ی اردبیلی که امروز خودکشـی کرد:

امروز آخرین روز زندگی‌ام است. می‌خواهم از این دنیا بروم. دیگر نمی‌کشم. این فیلم را می‌گذارم تا کسانی که مرا می‌شناسند، اگر از من بدی دیده‌اند، حلالم کنند.
مادر حلالم کن. پدر حلالم کن؛ نتوانستم پسری خوبی برایت باشم تا هر جا که می‌روی، وقتی اسم سعید می‌آید سرت را بالا بگیری. مرا ببخش. مادر مرا ببخش. دوستان سلامت باشید. سعیدتان رفت.

افزایش آمار خودکشـی آنهم در قشر جوان بخوبی بیانکر بن بست اقتصادی اجتماعی و فضای یأس و ناامیدی و سرخوردگی است ناشی از  حاکمیت نظام جمهوری اسلامی است که بعد از نزدیک به ۴۰ سال در همه شهرهای ایران و در میان تمام اقشار جامعه سایه گسترده است. این خودکشی های روزانه در ایران قبل از هرچیز  ناکارآمدی تمامیت نظام و ضرورت تغییر اساسی در ایران را نشان میدهد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment