ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > فقر، افزایش ۱۴درصدی اره کردن ترقوه و کتف برای خلاصی از فقر در ایران

فقر، افزایش ۱۴درصدی اره کردن ترقوه و کتف برای خلاصی از فقر در ایران

grave photo

ایران – فقر

افزایش ۱۴درصدی اره کردن ترقوه و کتف برای خلاصی از فقر در ایران

تیتر خبر به اندازه کافی آنچه از وضعیت هولناک در ایران می‌گذرد را بازتاب می‌کند. در جمهوری اسلامی هر روز چیزهایی شنیده و دیده می‌شود که در هیچ کجای دنیا نه شنیده شده و نه عملی شده است. باید دید چه بر سر مردم ایران این ثروتمندترین کشور خاورمیانه از نظر منابع خدادادی آمده که برای دریافت چندرغاز پولی که بشود با آن قوت لایموتی تهیه کرد دست به چنین اقدامات دردناکی می‌زنند.

hejazi photo
حجازی مدیر کل پزشکی قانونی

آریا حجازی به عنوان مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی گفت: سال ۹۵ حدود هزار و۱۱ نفر برای دریافت دیه اقدام به خودزنی، تصادف ساختگی و حتی اره کردن استخوان ترقوه خود کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۴درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، او گفت: افراد برای دریافت دیه از بیمه‌ها اقدام به خودزنی، صحنه سازی تصادف و حتی شکستن دست و پای خود به صورت عمد می‌کنند.

وی اضافه کرد : این افراد با زدن اسپری یا تزریق مواد بی‌حس کننده، دست یا پای خود را بی‌حس کرده و سپس اقدام به شکستن استخوان خود می‌کنند تا دیه دریافت کنند. وی تصریح کرد: چندی پیش موردی داشتیم که برای دریافت دیه اقدام به خودزنی کرده و پس از بی حس کردن محل مورد نظر استخوان ترقوه کتف خود را با اره بریده بود.

وی با بیان این که برخی برای دریافت دیه اقدام به خود‌زنی به اشکال مختلف می‌کنند، اظهار داست: مواردی نیز داشته‌ایم که برای دریافت دیه با قیچی آهن بر دندان‌های خود را بریده‌اند یا ابتدا پوست خود را بی‌حس کرده و با کشیدن خود روی زمین پوست خود را کنده و سپس با موتور خود را به عمد به لاستیک خودروها برای دریافت دیه کوبیده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: برخی نیز از طریق خودزنی کلاهبرداری می‌کنند که نمونه آن فردی بود که از داوطلبان خودزنی وکالت می‌گرفت و مبلغ یک میلیون تومان به آنها می پرداخت و پس از آن که آن افراد خود را به عمد زیر خودروها می‌انداختند با وکالتی که گرفته بود، نسبت به دریافت دیه اقدام می‌کرد که متاسفانه یکی از افراد داوطلب خودزنی در یک تصادف به همین شکل کشته شد.

آریا حجازی افزود: حتی گروه هایی را داشته‌ایم که قبل از سوار شدن به خودرو صورت و بدن خود را زخمی کرده و سپس اقدام به انداختن خودرو در دره یا تصادف ساختگی می‌کرده‌اند و از این راه دیه‌های سنگینی می‌گرفتند. اما خوشبختانه اکنون با توجه به این موارد، بررسی‌های دقیق‌تری انجام می‌شود تا جلوی این سوءاستفاده‌ها گرفته شود.

آریا حجازی نه تنها به چرایی چنین اقدامات دردناکی از جانب مردم اشاره هم نمی‌کند بلکه مدعی است که «خوشبختانه….. با بررسی‌های دقیق‌تری… جلوی این سو‌ءاستفاده‌‌ها گرفته می‌شود».

سؤال این است: چرا ایرانی‌ها به چنین ورطه‌ای از فقر و فلاکت رسیده‌اند که برای خلاصی از آن؛ ترقوه خود را با اره می‌برند؟؛ خود را به زیر ماشین می‌اندازند و با قیچی آهن‌بر دندان‌های!! خود را دقت کنید!! دنداند‌ن‌های خود را می‌برند؟

salman khodadady photo
سلمان خدادادی نماینده مجلس

در مجلس یکی از نمایندگان به نام سلمان خدادای، عضو کمیسیون اجتماعی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم به بخش کوچکی از این چرایی اشاره کرده است وی می‌گوید:« بر اساس آمار رسمی نزدیک به یک میلیون و 300 هزار نفر به آمار بیکاران کشور در سال 95 افزوده شده است….. در حال حاضر بیش از 6 میلیون نفر بیکار در کشور زندگی می کنند….. این آمار گاهی 10 میلیون نفر هم گزارش می شود».

البته روشن است که بیکاری خود معلول است. علت اصلی وضعیت اقتصادی ویران شده و فاجعه باری است که نتیجه انحصار اقتصاد کشور در دست فرماندهان دزد و غارتگر سپاه پاسداران می‌باشد.

به گفته خود مقامات جمهوری اسلامی حدود ۱۰میلیون بیکار در کشور وجود دارد. حال اگر هر خانواده ایرانی را حداقل ۴نفر حساب کنیم که نان‌آور آن بیکار است؛ یعنی بیش از ۴۰میلیون نفر هیچ پولی برای اینکه حتی در خط فقر هم باقی بمانند در دست ندارند که بتوانند نان بخور و نمیری برای خود تهیه کنند که معنی آن سقوط بیش از نیمی از جمعیت ایران به پایین‌تر از خط بقا است.

علت تمام این فقر و فلاکت‌ها چیزی جز حاکمیت کنونی در ایران نیست که نه می‌خواهد و نه می‌تواند به بهبودی وضعیت اقتصادی کمک کند.

در این حکومت اختلاس‌های ده‌‌ها میلیارد دلاری؛ حقوق‌های نجومی؛ هزینه‌های آقازاده‌ها؛ تیول داری افراد وابسته به نظام؛ به یک فرهنگ جاری و نهادینه شده تبدیل گردیده است.

آنچه که نباید از نظر دور داشت هزینه‌های هنگفتی است که برای صدور همین فرهنگ دزدی و چپاول و غارتگری و جنایت به کشورهای منطقه مثل عراق و یمن و بحرین و لبنان از جیب همین مردم صرف می‌شود. همچنین  حمایت از گروه‌هایی مثل حزب الله در لبنان؛ حوثی‌ها در یمن و شبه نظامیان شیعه در عراق؛ یا هزینه‌ ۱۵تا ۲۵میلیارد دلاری سالانه جنگ مستقیم با مردم سوریه (اظهارات ندیم شهادی به بلومبرگ-۲۰خرداد۹۴) که به اعتراف همه مسئولین جمهوری اسلامی تنها در خدمت حفظ حکومت خودشان است.

آنچه که مطرح نیست و هرگز هم از ۳۹ سال قبل به این طرف مطرح نبوده مردم و خوشبختی‌ آنها بوده است.

تنها راه برون رفت از چنین ورطه هولناکی که ایران و ایرانی را دربرگرفته است تغییر این حاکمیت است تا با روی کار آمدن حکومتی ملی و مردمی؛ دیگر هیچ ایرانی نگران نان شب خویش نباشد و چنین کارهایی به افسانه ها پیوسته باشد.

 

 

Tags:

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment