ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > فعالین سیاسی کرد در اعتصاب غذا

فعالین سیاسی کرد در اعتصاب غذا

اعتصاب فعالین کرد

ایران – کولبران

فعالین سیاسی کرد در اعتصاب غذا

اعلام اعتصاب غذای فعالین سیاسی کرد در حمایت از خانواده‌های کولبران جان‌باخته

شماری از فعالین سیاسی و مدنی کردستان در اعتراض به کشته شدن کولبران در بانه و در حمایت از خانواده های آنان از روز پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه ۹۶ در کردستان دست به اعتصاب غذا زدند.

یادآوری می‌شود روز دوشنبه۱۳شهریور۹۶ دو کولبر زحمتکش کرد بدون داشتن هیچ کالایی مورد شلیک مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفته و جان باختند.

از صبح روز سه شنبه۱۴ شهریور۹۶ موجی از همبستگی مردمی در قالب  اعتصاب عمومی و اعتراض و تظاهرات شهر بانه و بدنبال آن شهرهای دیگر کردستان را فرا گرفت.

در ادامه موج همبستگی اقشار مختلف مردم کردستان جمعی از فعالین سیاسی و مدنی استاق کردستان نیز اقدام در همبستگی با خانواده‌های داغدار کولبران جان‌باخته اقدام به اعتصاب غذا نمودند.

اسامی برخی از این فعالان سیاسی و مدنی عبارتند از: کاک حسن امینی، محمد صدیق کبودوند، اسماعیل مفتی زاده، هادی ادب، حسام الدین امین، سیمین چایچی، اجلال قوامی، شیلان گیلانی، محمود محمودی، مسعود کردپور که اعتصاب غذا کردند.

جمعی از فعالين سیاسی و مدنی کردستان در پي كشته شدن چند كولبر در بانه ضمن ابراز همدردي با خانواده كولبران جان باخته ،اعلام کردند كه در اعتراض به كشته شدن كولبران كرد سه روز دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

در ادامه متن كامل اين اطلاعيه از نظرتان می گذرد:

مردم آگاه و فهیم کردستان

داستان کشتار کولبرها که برای لقمه نانی، جانشان را در کف دست نهاده تمامی ندارد. توسعه نیافتگی و عدم ایجاد زیر ساخت های توسعه همه جانبه در کردستان درد مزمنی است که نتیجه آن بیکاری، فقر و آسیب های اجتماعی فزاینده در کوردستان می باشد.

ما جمعی از فعالان مدنی، سیاسی و حقوق بشری کرد ضمن اعلام همدردی و همدلی با خانواده کولبران جان باخته و نیز عدم پاسخگویی مسولان به خواست و مطالبه مردم از امروز به مدت سه روز اعتصاب غذا می نماییم. باشد تا گوش شنوایی فریاد مردم رنج دیده این دیار را بشنود.

کاک حسن امینی، محمد صدیق کبودوند، اسماعیل مفتی زاده، هادی ادب، حسام الدین امین، سیمین چایچی، اجلال قوامی، شیلان گیلانی، محمود محمودی، مسعود کردپور

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید     https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment