فساد و کلاهبرداری در سازمان غله ایران؛ اضافه کردن شن و ماسه و خیس کردن گندم‌ها - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فساد و کلاهبرداری در سازمان غله ایران؛ اضافه کردن شن و ماسه و خیس کردن گندم‌ها

فساد و کلاهبرداری در سازمان غله ایران؛ اضافه کردن شن و ماسه و خیس کردن گندم‌ها

فساد و کلاهبرداری
ایران ـ اجتماعی

فساد و کلاهبرداری در سازمان غله ایران ؛ اضافه کردن شن و ماسه و خیس کردن گندم‌ها برای افزایش وزن

فساد و کلاهبرداری به سازمان غله کشور نیز سرایت کرده است. این را نماینده سبزوار در مجلس اعلام کرده است. این کار از سوی آن دسته از کسانی که به «مافیای گندم» معروف گشته‌اند «با مساعدت عواملی که در سازمان غله دارد» انجام می‌شود. این ارگان کلاهبرداری «گندم را به انبارهای روباز منتقل می‌کند، به آن شن و ماسه اضافه می‌کند یا آن را به آب می‌بندد و به این ترتیب هزاران تن به وزن گندم خریداری شده اضافه می‌کند و سود کلان می‌برد.»

این «شبکه مافیایی» که در زمینه تجارت گندم عمل می‌کند، این روش را در استان خراسان رضوی و دیگر استان‌هایی که گندم کشت می‌کنند، به کار برده است.

این نماینده مجلس گفته است که این کلاهبرداران با به کارگیری عواملشان در سازمان غله، گندم خریداری شده را در انبارها و محوطه‌های روباز به شیوه غیراستاندارد و غیربهداشتی از طریق پاشیدن آب با تانکرهای سیار خیس کرده و یا آن را با خاک و ماسه  قاطی می‌کنند تا وزن آن افزایش یابد. آنها گندم افزایش وزن یافته را به سیلوهای کنترل ناشده «اداره غله کشور» منتقل می‌کنند و از این طریق سود کلانی نصیب آنها می‌شود.

شگردهای جدید کلاهبرداری

یکی دیگر از شیوه‌های کلاهبرداری این شبکه مافیایی غله این است که با مفقود اعلام کردن حجم زیادی از گندم‌ها تحت عنوان گندم‌های خیس و فاسد‌شده و دستکاری در آمار وزن آنها سودهای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. گفته‌های متکی بر عکس‌های ارائه شده از سوی این نماینده مجلس، نشان‌ می‌دهد که در مدت یک سال در یکی از استان‌ها، تقریبا ۱۰۰ هزار تن گندم ناپدید شده است.

این شیوه و شگرد که در کالبد حکومت جمهوری اسلامی برای سرکیسه کردن مردم و بالاکشیدن سرمایه آنها رواج دارد، تنها گوشه کوچکی از فساد و کلاهبرداری نجومی است که در یک بخش از اقتصاد مملکت، اینچنین در رقابت دزدان، رونمایی می‌شود. این دزدی و کلاهبرداری‌ها علاوه بر فساد مالی افسار‌گسیخته، در امتداد محور ۴۰ ساله حاکمیت اختلاس‌گران، بیشتر از ۵۰ درصد مردم را در زیر خط فقر با همه تبعات مستقیم و جنبی آن، قرار داده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment