ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > كجائيد مسئولين كه خودتونو قايم كرديد؟ ۳هزارتا کشته بوده می‌گویید ۳۰۰نفر کشته شده!فریادهای یک زلزله زده محروم؛ کلیپ

كجائيد مسئولين كه خودتونو قايم كرديد؟ ۳هزارتا کشته بوده می‌گویید ۳۰۰نفر کشته شده!فریادهای یک زلزله زده محروم؛ کلیپ

ایران – اجتماعی – زلزله

فریادهای یک زلزله زده محروم: كجائيد مسئولين كه خودتونو قايم كرديد؟ ۳هزارتا کشته بوده می گویید ۳۰۰ نفر کشته شده!

در این کلیپ یکی از زلزله زدگان به جان آمده از فریبکاری ها و عدم رسیدگی‌ها  می گوید.

بنابر آخرین آمار رسمی اعلام ‌شده از سوی اورژانس سراسری کشور، شمار جان‌ باختگان ۴۷۴ نفر و مصدومان ۹۳۰۰ نفر اعلام شده است.

اما نماینده کرمانشاه در مجلس، احمد صفری می گوید:  تعداد کشته‌شدگان بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است و برآورد او بیش از ۱۰۰۰ کشته است.

او پس از دیدار از مناطق زلزله‌زده گفته است: «مسئولان خبر ندارند، من خودم به روستایی سرزدم که گفتند ۲۰ نفر را همان روز اول خودشان خاک کرده‌اند. این افراد جزو آمار جانباختگان به حساب نمی‌آید. به نظر من بیش از هزار نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند، در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند. »

نماینده کرمانشاه در مجلس احمد صفری، روز چهارشنبه ۲۴ آبان در مصاحبه‌ خود گفت به برخی روستاها “هیچ کمکی نرسیده‌است”. او همچنین گفته: « اینجا قیامت است و ریشه اساسی مشکلات هم نبود مدیریت بحران است. »

نماینده کرمانشاه همچنین از نحوه پوشش خبری صداوسیما انتقاد کرده و گفته است: « صدا وسیما به گونه‌ای پوشش می‌دهد که انگار همه چیز برقرار است، رسانه ملی با پوشش خبری ناکارمدش در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد. »

در حالی که مسئولان دولتی می‌گویند امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده غرب ایران با شدت و قوت در حال انجام است. اما نمایندگان مجلس از نارضایتی مردم خبر می‌دهند. یک نماینده مجلس نیز آمار کشته‌شدگان را دوبرابر آمار رسمی عنوان کرده است.

علیرغم اینکه چند روز از وقوع زلزله ۷،۳ ریشتری در استان کرمانشاه می گذرد و با وجود تاکید دولت بر “ادامه عملیات امدادرسانی با قوت، اما کمک‌رسانی به افراد زلزله‌زده، با نارضایتی مردم روبرو شده است.

احمد صفری گفته هلال احمر که مسئولیت ستاد بحران را بر عهده دارد خود نیازمند ستادی برای رفع بحران مدیریتش است. به گفته این نماینده مجلس: « هلال‌احمر هم بسیار دست‌پاچه عمل کرده است، انگار این بار اول است که چنین اتفاقی در کشور می‌افتاد. هلال احمر آنقدر بی‌نظم و تدبیر و بدون مدیریت عمل می‌کند که خود نیاز به ستادی برای رفع مدیریت بحرانش دارد. »

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment