ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فروپاشی اخلاقی بر اثر فقر ؛مطالبه دختر پیرمرد محروم توسط صاحبخانه به‌ازای کرایه‌خانه- کلیپ

فروپاشی اخلاقی بر اثر فقر ؛مطالبه دختر پیرمرد محروم توسط صاحبخانه به‌ازای کرایه‌خانه- کلیپ

ایران – اجتماعی

فروپاشی اخلاقی بر اثر فقر در ایران؛ مطالبه دختر یک پیرمرد محروم توسط صاحبخانه به ازای کرایه‌خانه – کلیپ

آثار وحشتناک فقر و بی عدالتی گسترده حاکم بر جامعه در خانواده‌های کم درآمد.

آه و ناله و زاری پدری پیر که توان پرداخت اجاره خانه‌اش را ندارد. او از اقشار فرودست و کم درآمد جامعه است که حالا در سنین بالا و در پیری بی هیچ پشت و پناه فامیلی و بی هیچ پشتیبانی قانونی در کشوری که قانون در خدمت دزدان و چپاولگران و اختلاسگران است، یک و تنها و با جثه‌ای نحیف باید با واقعیت‌های تلخ و دردآور دنیای فقر و ناداری در حاکمیت جمهوری اسلامی مواجه شود. راستی در این کشور آیا هیچ نهاد و ارگانی هست که به درد و رنج و نیازهای مردان و زنانی که در گذر عمر و کهولت سن از کار افتاده اند رسیدگی کند؟ زهی خیال باطل. در این کشور همه ارگانها و نهادها برای تأمین سرمایه هرچه بیشتر برای کلان سرمایه داران بوجود آمده اند و تنها هدفشان تضمین حقوق های نجومی، تضمین رانت خواری ها و اختلاسها، تضمین اختصاص دادن میلیاردها دلار به شعله ور کردن آتش جنگ فرقه‌ای در کشورهای منطقه است.

دولت و ارگانهای دولتی چه کار دارند که بر این پیرمرد فرتوت که توان کارکردن ندارد چه می‌گذرد؟

پیرمرد با آه و ناله ای تلخ می‌گوید توان پرداخت اجاره بهای خانه را ندارم  و صاحبخانه می‌گوید یا اجاره را بده یا دخترت را به پسرم بده. پسری که معتاد است و این پدر که سالها جان کنده تا دخترش را بزرگ کرده است چگونه با دست خودش دختر را به یک مرد معتاد بسپارد؟

او گریه میکند اما راستی تا کجا می‌تواند در مقابل این درخواست صاحبخانه ای که حالا چشم طمع به دختر او دوخته است مقاومت کند؟ مگر قادر است اجاره را بپردازد؟ مگر حقوق بازنشستگی یا بیمه بازنشستگی دارد؟ مگر کسی در این کشور به او فکر می‌کند؟

نه، نهایتأ و در مقابل دیو فقر و حرص و آز صاحبخانه ای سود پرست کمر او خم خواهد شد و خواهد شکست و دخترش هم قربانی این بی عدالتی اجتماعی خواهد شد.

تا این حاکمیت برپا است نمایش شوم این صحنه‌های دردآور نیز روزانه در جای جای هر شهر و دیار ادامه خواهد داشت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment