درخواست تعطیلی فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش ۲ از طرف اصناف دهدشت - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > درخواست تعطیلی فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش ۲ از طرف اصناف دهدشت

درخواست تعطیلی فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش ۲ از طرف اصناف دهدشت

افق کوروش
ایران – اجتماعی

درخواست تعطیلی فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش ۲ از طرف اصناف دهدشت

چهار‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه، بازاریان و اصناف این شهر در اعتراض به افتتاح و راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش ۲ تجمع کردند.

راه اندازی فروشگاه افق کوروش در شهر دهدشت به دغدغه اصلی بازاریان این شهر تبدیل شده و کار را به یک بحران اجتماعی و اقتصادی تبدیل کرده است.

این فروشگاه که به گفته مسئولان شهرستان کهگیلویه تمامی مجوزهای لازم را از مرکز یعنی تهران اخذ کرده در شهریور سال ۹۵ در دهدشت افتتاح شد.

بازاریان دهدشت امروز در دومین تجمع خود امروز جلوی فروشگاه شماره ۲ تجمع کرده و خواستار تعطیلی این فروشگاه شدند.

اقدامات فروشگاه زنجیره‌ای کوروش درست نیست

تجمع بازاریان دهدشت

یکی از بازاریان دهدشتی گفت: فروشگاه افق کوروش کالاهای خاصی را به روش دامپینگ زیر قیمت خرید می‌فروشد و در عوض روی کالاهای دیگر که مردم کمتر روی آنها حساس هستند، چند برابرقیمت می‌فروشد.

وی با ذکر مثالی گفت: مثلاً ماست سون ۵/۱کیلو را ما می‌خریم ۶۷۰۰ تومان از شرکت کاله ولی اون می‌فروشد ۵۶۰۰ تومان ولی در عوض الوئورا نیم لیتر جینوورا که ۲۲۷۵ تومان خریدش هست را که بدون نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان قیمت زدند، روی جلد ۵۰۰۰ تومان و با تخفیف می فروشد ۴۰۰۰ تومان در صورتی که از نطر قانونی و عرف بازار باید تقریباً ۲۷۰۰ تومان بفروشد.

 

افتتاح فروشگاه اول در دهدشت موجی از نارضایتی را به وجود آورده که با توجه به اینکه این شهرستان در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی درآمدزایی و تولید و اشتغالزایی خاصی ندارد جوانان این شهر به شغل‌های خدماتی و فروشگاهی روی آوردند که با توجه به راه اندازی افق کوروش اکثراً آنها با مشکل مواجه شدند و زیر بارسنگین قسط وام و کرایه مغازه‌ها مانده و تعدادی ورشکسته و عده‌ای هم از شهر مهاجرت کردند.

حال که مسئولین خود از بیکاری نسل جوان و تحصیلکرده که کاملاً آگاه هستند می‌بایست از اهرم‌های قانونی که در اختیار دارد به کمک همین تعداد جوان بازاری بیاید تا به خیل بیکاران و مهاجرین دهدشت اضافه نشود.

براساس این گزارش، با افتتاح فروشگاه افق کوروش در شهر دهدشت موجب غروب بازار این شهر شده و صدای خردشدن استخوان‌های این بازار و بیکاری همه نفراتی که مستقیم یا غیر مستقیم از طریق این بازار کسب درآمد می‌کنند به گوش می‌رسد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment