ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > افزایش نگرانی از وضعیت فرشید تاجمیری، دانشجوی بازداشت شده دانشکده فنی همدان

افزایش نگرانی از وضعیت فرشید تاجمیری، دانشجوی بازداشت شده دانشکده فنی همدان

بازداشت فرشید تاجمیری
ایران – اجتماعی

افزایش نگرانی از وضعیت فرشید تاجمیری، دانشجوی بازداشت شده دانشکده فنی همدان

دانشجوی دانشکده فنی همدان فرشید تاجمیری در تاریخ ۹ دی‌ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد، روز گذشته خانواده تاجمیری از شرایط دشوار فرشید در زندان و وخامت جسمی او مطلع شدند. پیگیری های خانواده برای دریافت پاسخ مشخص از سرنوشت فرشید تاجمیری تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.

یک منبع مطلع و نزدیک به خانواده آقای تاجمیری در گزارش خود این موضوع را تایید می‌کند کهفرشید از زمان بازداشت اش تاکنون با خانواده خود تماسی نداشته است.

همین منبع در ادامه می‌افزاید: ” شب گذشته، ۲۵ دی‌ماه فردی (با هویت محفوظ) با خانواده فرشید تماس گرفت و از وخامت جسمی فرشید در روز های گذشته در بازداشتگاه اداره اطلاعات خبر داد. “
او اضافه می‌کند “به خانواده گفتند فرشید حدود دو روز قبل به بهانه بازجویی از سلولش به محل نامعلوم دیگری منتقل شده است”.

امروز کامران حمزه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان در همین رابطه در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تجمعات اعتراضی اخیر در کشور گفت: ”تعداد زیادی از دستگیرشدگان که فریب خورده بودند و ارتباطی با بیگانگان و ضدانقلاب نداشتند آزاد شدند و برخی از عوامل اصلی که پرونده آنها مستلزم تحقیقات و بررسی‌های اطلاعاتی است، هنوز در زندان به سر می‌برند. “
نیروهای اطلاعاتی امنیتی از روز هفتم دی‌ماه بازداشـت شهروندان معترض را در شهرهای مختلف در سراسر کشور آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر بازداشـت حداقل ۳۷۰۰ هزار تن از سوی مقامات جمهوری اسلامی تأیید شده است.  این در حالی است که آمار واقعی بازداشـت شدگان بسیار بیشتر از این است.

بنابر خبرهای دریافتی،  بسیاری از این بازداشت شدگان از حق دسترسی به وکیل محروم بوده و تحت انواع فشارها برای اعترافات تلویزیونی هستند.
از سوی دیگر اخبار کشته شدن تعدادی از این بازداشت شدگان در زندان های مختلف نیز تا کنون منتشر شده است.

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment