فراخوان به تجمعات سراسری در بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > فراخوان به تجمعات سراسری در بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن

فراخوان به تجمعات سراسری در بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن

فراخوان به تجمعات سراسری
ایران – کارگری

فراخوان به تجمعات سراسری در بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن

در حالی که از سلسله اعتصابات و اعتراضات کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق، بیمه و سنوات‌شان، بیش از دو هفته می‌گذرد، شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن در بیانیه‌ای فراخوان به تجمعات سراسری داد و اعلام کرد که از روز ۱۲ مردادماه ۱۳۹۷، کارگران همه مناطق این شرکت تا محقق شدن خواست‌های قانونی‌شان دست به تجمعات اعتراضی می‌زنند. نظر به اهمیت این بیانیه، ذیلا توجه شما را به آن جلب می‌کنیم:

متن بیانیه شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن برای فراخوان به تجمعات سراسری

سلام خدمت همکاران محترم!

بدین وسیله به اطلاع تمامی کارگران راه آهن می‌رساند، از آنجایی که شرکت‌هایی که با کارگران ما  قرار داد بستند، تا این لحظه حقوق و بیمه و سنوات را پرداخت نکردند، کارگران تمامی مناطق از روز جمعه ۱۲ مرداد تجمعات قانونی خود را برگزار می‌کنند تا به یاری خدا حق و حقوق خودمان را بطور کامل دریافت کنیم.

شرکت توسعه و صنعت و گسترش آهن‌راه و تراورس و جوش‌گستر از جمله شرکت‌هایی هستند که با کارگران قرار داد بستند و قرار داد را نقض کردند.

در خواست‌های ما به قرار زیر است:

۱- بیمه درمانی باید پرداخت شود.
۲- حقوق کامل تسویه شود و هیچ معوقه‌ای را قبول نمی‌کنیم.
۳- قرارداد موقت کنسل شود.
۴- کارگران باید تشکل‌های مستقل داشته باشند.
۵-اخراج کارگران تحت عنوان تعدیلی باید کنسل شود.
۶-کارگران در هر زمان حق تجمع و اعتراض نسبت به مشکلات خودشان را داشته باشند.
۷-مدیران شرکت باید تاریخ دقیق پرداخت حقوق را اعلام کنند.

در مورد بیمه تکمیلی مبلغ ۳۰ هزار از حقوق کارگران کم می‌کنند و بعد از امضا گیری از کارگران به بیمه آنها اضافه نمی‌شود و وقتی کارگران مراجعه می‌کنند، بیمه تکمیلی از حقوق کسر می‌شود. بطور ماهیانه متاسفانه بیمه هیچگونه خدماتی نمی‌دهد. وقتی کارگران به بیمه مربوطه (رازی)  مراجعه می‌کنند، اظهار میدارند که کسورات بیمه واریز نمی‌کنند. کارگران در جنوب شرق (زاهدان) با کمترین ابزار کار می‌کنند؛ یعنی کاری که باید با ماشین آلات انجام گیرید در شرایط بد آب و هوایی با دست انجام می‌دهند.

شرکت ریل برای یک سال سنوات اضافه کار، یک ماه فیش به کارگران پرداخت کرد؛ ولی از پول خبری نشد. در ناحیه جنوب از تاریخ ۱/۸/۹۶ به علت اینکه شرکت حاضر نشد ضمانت نامه را ارائه دهد، با توجه به اینکه برنده شده بود کار را ازدست داد و نظرش این بود که از مطالبات شرکت برای ضمانت‌نامه استفاده شود. اما راه‌آهن قبول نکرد و پیمانکار جدید را آورد (شرکت فراز ریل متعلق به مهندس حکمت پور) و کارگران به آن شرکت منتقل شدند. الان آن کارگران بابت سنوات سه سال طلبکار هستند.

کارگری از زاهدان می‌گفت: «شرکت تراورس هزینه درمان دخترم که حدود دو میلیون پانصدهزارتومان بود را نداد؛ در صورتی که ماهانه ازحقوقم کم کردند. کارگران راه آهن مونتاژ ریل کرج ۲ماه حقوق نگرفتند و تا امروز به آنها جواب روشنی نداده‌اند. از نیروهای ناحیه هرمزگان، بیمه تامین اجتماعی ناقصی داریم:

سال ۹۰برج ده
سال ۹۴ برج چهار و پنج
سال ۹۵ برج پنج و هفت
سال ۹۶ برج ده و دوازده

شورای هماهنگی کارگران و کارکنان خط و ابنیه فنی راه‌آهن

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment