ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > فراخوان بازنشستگان کیان تایر برای تجمع اعتراضی

فراخوان بازنشستگان کیان تایر برای تجمع اعتراضی

کیان تایر فراخوان
ایران – کارگری

فراخوان بازنشستگان کیان تایر برای تجمع اعتراضی

بعد از گذشت سالها، بازنشستگان کیان تایر نتوانسته  سنوات خود را دریافت کنند
بر اساس گزارش رسیده ، بازنشستگان شرکت کیان تایر ،از سال ۹۱ تاکنون نتوانسته اند سنوات خود را بطور کامل دریافت کنند و طی این سالها حق سنوات خود را بصورت اقساط، ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان دریافت کرده اند و این شکل پرداخت نیز مرتب و منظم نبوده و هر بار به دلایلی کارفرما چندین ماه از پرداخت تعهدات خود سرباز زده است.
کارگران بازنشسته کیان تایر در همین رابطه در روز چهارشنبه ۱۷/ ۸/ ۹۶ در مقابل وزارت صنایع دست به تجمع اعتراض خواهند زد.
باید یادآوری کنیم که کارگران کیان تایر سالهاست برای خواسته ها و مطالبات خود با کارفرمای شرکت در کشمکش هستند و بارها برای حقوق خود اعتصاب، تجمع و درگیری داشتند واکنون این کشمش در دوران بازنشستگی آنان نیز ادامه دارد.
بنابه اخبار رسیده ،کارگران بازنشسته در هفته گذشته نیز در مقابل شرکت کیان تایر تجمع کرده بودند و تا کنون به تمامی مراجع رسمی (از جمله اداره کار و بخشداری، فرمانداری، تامین اجتماعی، نیروی انتظامی، دادسرای منطقه و …)مراجعه کرده‌اند.
ولی با هماهنگی این ادارات با کارفرمای مربوطه، هیچ گره ایی از مشکل کارگران بازنشسته تا کنون باز نشده است و‌ آنها را در راهروری پر پیچ و خم بورکراسی می چرخانند و از اصل موضوع یعنی تسویه کامل سنوات بازنشستگان شانه خالی می کنند و با سواستفاده از عدم پرداخت همین اقساط ماهیانه و به تبع تجمع بازنشستگان برای حق خود، از صندوق حمایت از صنایع وام های کلان اخاذی می کنند.

این کارگران متذکر شدند که اینگونه پرداخت سنواتشان (اگر بموقع و مرتب و ماهیانه پرداخت شود) برای تسویه کامل آن، نیاز به طی سالهای زیادی میباشد.
کارگران بازنشسته شرکت کیان تایر که چندین سال است از این اوضاع به ستوه آمدند و عدم پرداخت کامل حق سنواتشان بعد از سالها برایشان تحمل ناپذیر شده است، برای پیگیری حقوق و مطالبه خود قصد دارند در روز چهارشنبه ۱۷/ ۸/ ۹۶ در مقابل وزارت صنایع دست به تجمع اعتراضی بزنند تا خواست و مطالبه خود را با فریاد رساتری به گوش مسئولین برسانند.

یادآوری می‌شود در تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ نیز کارگران کیان تایر تجمع اعتراضی برپا داشته بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment