ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فاش شدن جزئیات جدیدی از پرونده حقوق‌های نجومی در ایران

فاش شدن جزئیات جدیدی از پرونده حقوق‌های نجومی در ایران

حقوق‌های نجومی
ایران – اجتماعی

فاش شدن جزئیات جدیدی از پرونده حقوق‌های نجومی در ایران

افشای جزئیات جدیدی از پرونده حقوق‌های نجومی ، یک نماینده مجلس با اشاره به پرداخت پاداش پایان خدمت به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، این خبر را  فاش کرد.

براساس گزارشات رسیده، حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده همدان و فامنین در مجلس ایران روز پنج‌شنبه ۲۵ ژانویه ۲۰۱۸ جزئیات جدیدی از پرونده حقوق‌های نجومی در ایران فاش کرد و گفت: «پاداش پایان خدمت یک مورد یک‌ میلیارد و ۲۰۰ میلیون بوده، این حساب کسی که یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد چند سال باید کار کند تا یک میلیارد تومان شود. »

نماینده مجلس، حاجی بابایی که ریاست فراکسیون نمایندگان ولایی را نیز بر عهده دارد، بخشی از فساد مالی در ایران را ناشی از مشکلات قانونگذاری می داند و می‌افزاید: « ۷۰ درصد دلیل شکل‌گیری حقوق‌های نجومی مصوبات مجلس بود و در اجرا و قانونگذاری هم مشکل داشته است. با این روند که پیش می‌رویم دولت یک قلم پاداش پایان خدمات به مبلغ 3 هزار و 500 میلیارد تومان در نظر گرفته و بعد ما به یارانه‌ها گیر می‌دهیم درحالی که کل یارانه‌ها در ماه ۳ هزار میلیارد تومان است.

فراکسیون به اصطلاح ولایی، گروهی از نمایندگان اصولگرا هستند که با جدا شدن از فراکسیون ولایت، به صورت مستقل عمل می‌کنند و به طور معمول به انتقاد و مخالفت با سیاست‌های دولت حسن روحانی می‌پردازند.

ریاست این فراکسیون بر عهده حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران است. اسدالله عباسی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی دولت احمدی‌نژاد نیز از اعضای این فراکسیون است.

موضوع رسوایی فیش‌های حقوقی مدیران دولتی در ایران به انتشار سلسله‌ای از فیش‌های حقوقی برخی مدیران دولتی ایران در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی اشاره دارد. این جنجال با انتشار فیش‌های حقوقی مدیران بیمه مرکزی ایران، رئیس صندوق توسعه ملی، مدیران بانک رفاه کارگران و مسئولان و مدیران چند سازمان دیگر رخ داد و علاوه بر استعفای چند نفر از مدیران صنعت بیمه، بانک‌ها و موسسات اقتصادی دیگر، نام اشخاصی مانند حسین فریدون، برادر رئیس جمهور ایران هم در جریان این رسوایی‌ها مطرح شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment