فاجعه جدا شدن سر نوزاد از بدنش در بیمارستان ایرانشهر - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > فاجعه جدا شدن سر نوزاد از بدنش در بیمارستان ایرانشهر

فاجعه جدا شدن سر نوزاد از بدنش در بیمارستان ایرانشهر

سر نوزاد بخیه زده شده
ایران – اجتماعی

فاجعه جدا شدن سر نوزاد از بدنش در بیمارستان ایرانشهر

با جدا شدن سر یک نوزاد در هنگام زایمان در بیمارستان «ایران» شهرستان ایرانشهر، این کودک به طرز دلخراشی به قتل رسید.

به گزارش خبرگزاریها بر اثر سهل‌انگاری پزشکان معالج و مسئولین «بیمارستان ایران» ایرانشهر در هنگام زایمان طبیعی یک زن، پزشکان سر نوزاد او را با فشار از رحم مادر بیرون کشیدند که این اقدام منجر به جدا شدن سر نوزاد و به قتل رسیدن او شد.

 برای دومین بار یک نوزاد در بلوچستان در حال ولادت سر از بدنش جدا شد.

در هفته گذشته اتفاقی در یکی از بیمارستان های شهر ایرانشهر رخ داد که تا روز گذشته برای پنهانکاری آن تلاش های زیادی صورت گرفت، اما با انتشار یک متن و عکسهای تکان دهنده در شبکه های مجازی زوایای اولیه موضوع آشکار شد که خبر از جدا شدن سر یک نوزاد در هنگام ولادت میداد.

روز سه شنبه ۹ آبان ۹۶ نوزاد در حال ولادت در بیمارستان ایران، در شهر ایرانشهر سرش از تن جدا شد و مسئولان بیمارستان برای پنهانکاری این خطای پزشکی بدون اطلاع رسانی از مرگ کودک، از خانواده برای رفع مسئولیت امضا گرفتند.

«نادر بامری» پدر این نوزاد متوفی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: «دو روز پیش همسرم را جهت زایمان از شهرستان دلگان به زایشگاه ایران واقع در ایرانشهر آوردم. پس از بستری شدن همسرم، هیچ‌یک از پرسنل بخش، برای معاینه و مداوای بیمار اقدام نکردند.»

پرستار بخش، با کشیدن سر نوزاد باعث جدایی آن از تن شد!

بامری گفت وقتی مادر این نوزاد، درد زایمان گرفت، ابتدا در درمانگاه دلگان بستری شد اما بخاطر نبود اورژانس او را با ماشین شخصی به بیمارستان ایران ایرانشهر منتقل کردم، که ساعت ۱۰ صبح به بیمارستان رسید.

وی اضافه کرد: «با داد و فریاد زیاد همسرم و در اثر شدت درد زایمان، یکی از پرسنل بخش با تزریق آمپول به همسرم، سعی کرد وی را تسکین دهد، اما باز هم درد بیمار کاهش نیافت. در همین حال همسرم پس از تحمل درد فراوان در حال وضعِ حمل طبیعی بود که پرستار بخش، سر نوزادبا کشیدن سر نوزاد باعث جدایی آن از تن شد.»

 

پدر نوزاد متوفی در ادامه اظهار کرد: «پس از این اتفاق دلخراش، پرسنل بخش دچار سر درگمی شدند و اقدام به عمل سزارین کردند تا بدن نوزاد را از شکم مادر بیرون بیاورند. پزشکان پس از خروج بدن از شکم مادر، سر وتن نوزاد را به وسیله‌ی بخیه به هم وصل کردند و نوزاد را داخل ملحفه و باند پیچی شده، تحویل خانواده دادند.»

وی افزود: بخاطر بزرگ بودن جثه بچه مادر درخواست سزارین کرده بود اما پزشکان قبول نکردند. ساعت ۸ شب دچار درد شدید می شود و پرستاران را صدا می کند، اما کسی توجه نمیکند، تا اینکه نوزاد به مرحله ای از تولد می رسد، و پرستاران با دستپاچگی برای بیرون کردن نوزاد تلاش میکنند اما بخاطر بزرگ بودن جثه نمیتوانند، حتی یک مرد از پرسنل بیمارستان را صدا میکنند ولی موفق نمی شوند و در همین حالت سر از تن بچه جدا می شود. بعدا فورا مادر را می برند اتاق عمل برای سزارین، و نیمه دیگر بدن را ساعت ۱۰ یا ۱۱ شب از بدن خارج می کنند و سپس به هم بخیه می زنند.

کلاهبرداری امضای برگه

بامری ادامه داد: پرسنل بیمارستان برگه ای آوردند و از همراهان زن خواسته اند که انگشت زده و امضا کنند و گفتند که کودک سالم است آنها هم خبر نداشتند و امضا کردند و بعدا متوجه شدند که کودک فوت کرده است اما هنوز از اصل ماجرا مطلع نبودند.

وی ادامه داد: روز بعد زایمان، به خانواده نوزاد گفته اند که کودک وقت زایمان فوت کرده است و جسدش را در حالی تحویل داده اند که کاملا پوشانده شده بود و همراهان هم بخاطر احترام میت در آن وقت بازش نکردند ولی وقتی تا بمپور منزل یکی از بستگانشان رسیدند، به جسد نگاه کردند و با این صحنه رو به رو شدند و از همانجا به ۱۱۰ زنگ زدند و پلیس نوزاد را با خود به پزشکی قانونی برده است و تازه دیروز جسد از پزشکی قانونی تحویل گرفته و دفن شده است.

نامبرده همچنین گفت: مسئولان بیمارستان خانواده را تهدید کرده اند که شکایت نکنند و الا برای مادر نوزاد که تا آن موقع بستری بوده و حال خوبی نداشته هم بد تمام می شود. مادر نوزاد هم تازه امروز حالش بهتر شده و مرخص شده است.

لازم به یاد آوری است که پیشتر در آذر ماه ۹۴ مورد مشابهی در بیمارستان چابهار رخ داد که سر کودک خیر النساء جدگال از بومی های منطقه چابهار در بیمارستان امام علی این شهر از تن جدا شد.

گفتنی است، آمار مرگ و میر مادران و فرزندان در حال ولادت در بلوچستان سه برابر متوسط کشوری است و جان بسیاری از مادران و نوزادان در بیمارستان های استان سیستان و بلوچستان از دست می رود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment