ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > غرق شدن یک کارگر سد کانی‌سیب پیرانشهر  و مسمومیت دو کارگر دکل نفتی لالی

غرق شدن یک کارگر سد کانی‌سیب پیرانشهر  و مسمومیت دو کارگر دکل نفتی لالی

کارگر
ایران ـ کارگری

غرق شدن یک کارگر سد کانی‌سیب پیرانشهر  و مسمومیت دو کارگر دکل نفتی لالی

 یک کارگر در سد کانی‌سیب پیرانشهر غرق شد

یک کارگر شاغل در سد کانی‌سیب پیرانشهر به دلیل غرق شدن، جان سپرد. این حادثه در روز جمعه به تاریخ اول تیرماه ۱۳۹۷ رخ داده است. گزارش دریافتی حاکی است که این حادثه به دلیل عدم رعایت استانداردهای منطبق با کار، منجر به مرگ این کارگرپیرانشهری شده است.

در این گزارش نام کارگر جان‌باخته  “شیرکو یوسفی” ذکر شده است. نام‌برده اهل روستای “کانی اشکوت” از توابع پیرانشهر، و شاغل در سد “کانی سیب” این شهر بوده است. او به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی در محیط کار و سهل انگاری کارکنان جان خود را از دست داده است.

از گزارش دریافتی چنین بر می‌آید که کارکنان بدون هشدار قبلی اقدام به باز کردن مجرای دریچه سد کرده‌اند و این عمل متاسفانه باعث غرق شدن و جان باختن کارگر، شیرکو یوسفی شده است.

مصدومیت دو کارگر در پی انتشار گاز سمی در دکل نفتی منطقه لالی

بر پایه خبری که در رسانه‌ها منتشر شد، صبح روز یکشنبه ۳تیرماه ۱۳۹۷، دوکارگر شاغل در دکل نفتی لالی، در اثر انتشار گاز سمی در لالی خوزستان به مصدوم شدند.

این خبر اشاره دارد که متصاعد شدن بوی شدید گاز در در دکل نفتی ۴۱ ـ چاه ۱۵ عنبر شهرستان لالی، دوکارگر مورد اشاره را مسموم ساخته است. حادثه متصاعد شدن شدید گاز در ساعت ۰۲:۰۲ دقیقه بامداد روز یکشنبه سوم تیرماه ۱۳۹۷رخ داد.

این حادثه، یکی از مصدومان را دچار مصدومیت جزئی کرده بود و کارگردوم که شدیدتر مصدوم شده بود و یک مرد ۴۰ ساله بود برای مداوا به بیمارستان نفت شهر مسجد سلیمان منتقل شد. نفر اول بصورت میدانی و سرپایی در محل دکل حفاری، درمان و در درمانگاه مستقر در آن مکان بستری شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment