ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > عصبانیت و اعتراض شدید همسر سرمهندس نفتکش سانچی؛ کلیپ

عصبانیت و اعتراض شدید همسر سرمهندس نفتکش سانچی؛ کلیپ

ایران – اجتماعی 

عصبانیت و اعتراض شدید همسر سر مهندس نفتکش سانچی

عصبانیت و سوالات به حق همسر  سرمهندس نفتکش سانچی ؛ آیا کسی پاسخگو هست؟ کلیپ

گلایه خانم الیا محتشمی، همسر وحید محبی سرمهندس نفتکش_سانچی، در روزهای قبل از غرق شدن کشتی و تأیید خبر جان باختن سرنشینان کشتی، از نپرداختن صدا و سیما به فاجعه تا قبل از خبرسازشدن آن در رسانه های برون‌مرزی :”صدا و سیما کجا بود؟… وقتی صدا و سیما وارد عمل شد که دو خبرنگاری [رسانه] خارجی با مصاحبه کرد.” آیا شما نمی توانستید یک خبرنگار آنجا بفرستید؟

صحبتهای تکان دهنده خانم محتشمی بخوبی مشخص می‌کند که ظرف چند روز بعد از حادثه تصادم دو کشتی، نه تنها هیچ اقدامی از طرف جمهوری اسلامی برای نجات جان سرنشینان کشتی سانچی صورت نگرفته است بلکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی حتی از دادن پوشش خبری به این واقعه مهم خودداری کرده است و مجری سیما بدون کمترین شرمی با دروغگویی، بعد مسافت ! را دلیل عدم پوشش عنوان می‌کند:

خانم محتشمی داستانهای مرموز ساخته و پرداخته مقامات جمهوری اسلامی را باور ندارد و عنوان می‌کند:

من آدم بی اطلاعی نسیتم-جنازه شوهرم و میخام-چطور بعد از برداشت جعبه سیاه کشتی رفت زیر آب-این کشتی به این مفتی غرق نمیشد-قایق نجات کجا بود-انیمیشن ساخت شما رو قبول ندارم-کشتی چینی کجاست؟-چرا با خدمه اش مصاحبه نمیشود!

اول؛ اگر مردن (كه من باور ندارم) من جنازشو ميخوام! دوم ؛ بگن قايق نجات چي‌شد؟ سوم ؛ خدمه كشتي چيني چرا مصاحبه نميكنن؟ چهارم ؛ چطور شد اون انفجار اوليه كشتي رو غرق نكرد، پس از هشت روز غرق شد؟

یادآوری می‌شود که درحالیکه کشتی نفتکش  سانچی با ۳۲ نفر خدمه روز شنبه ۱۶ دی دچار حادثه شد جمهوری اسلامی ۸ روز بعد روز یکشنبه ۲۴ دی یک اکیپ تکاور برای ورود به عرشه کشتی به صحنه اعزام کرد و این همزمان بود با غرق شدن کامل کشتی!

هنوز علت این میزان تأخیر در انجام عملیات نجات برای کشتی از طرف مقامات جمهوری اسلامی مشخص نیست و هیچ مقامی تا کنون توضیحی در این زمینه ارائه نکرده است.

همچنین علت اینکه در روزهای اول صدا و سیمای جمهوری اسلامی به چنین حادثه بزرگی پوشش خبری نمی‌داد هنوز مشخص نشده است. کما اینکه خانم محتشمی در همان روزهای نخست و بعد از اینکه خبرنگار یورونیوز با خانواده های ملوان ها مصاحبه انجام داد، به صراحت در مصاحبه با کانال سیمای جمهوری اسلامی به این موضوع اشاره کرد و علت سکوت صدا و سیما را جویا شد اما مجری هیچ پاسخی نداشت و غافگیر شد.

اینکه جمهوری اسلامی چه موضوعی را میخواهد بپوشاند هنوز بر کسی مشخص نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment