ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تاخیر ظالمانه و عدم پرداخت معوقات کارگران بلبرینگ‌سازی تبریز

تاخیر ظالمانه و عدم پرداخت معوقات کارگران بلبرینگ‌سازی تبریز

بلبرینگ‌سازی تبریز
ایران – کارگری

 تاخیر ظالمانه و عدم پرداخت معوقات کارگران بلبرینگ‌سازی تبریز

بنابر گزارشات رسیده، با وجود استقرار هیات حمایت از صنایع در کارخانه‌ بلبرینگ‌سازی تبریز مشکلات موجود در این کارخانه به یک کلاف سردرگمی تبدیل شده‌ که باعث گرفتاری بیشتر کارگران شده است.

کارگران کارخانه بلبرینگ‌سازی اعلام کردند با وجود آنکه این واحد صنعتی از آبان ماه سال جاری از بخش خصوصی به هیات حمایت از صنایع واگذار شده، کارگران هنوز بابت ماه‌های مرداد، شهریور، مهر و بهمن مزد دریافت نکرده‌اند و خبری هم از زمان پرداخت عیدی نیست.
به گفته کارگران این واحد سازنده بلبرینگ: بعد از سالها چالش کارگری؛ با پیگیری سازمان صنایع و معادن استان آذربایجان شرقی، کارخانه بلبرینگ‌سازی از بخش خصوصی به هیات حمایت از صنایع برگردانده شد. با این تصمیم انتظار بهبود وضعیت فعلی کارخانه را  به نسبت قبل داشتیم.

این کارگران با بیان اینکه در طول ۴ ماه گذشته اتفاق خاصی در روند پرداخت مطالبات کارگران و آغاز فعالیت تولیدی کارخانه مشاهده نشده است، اضافه کردند: پیش از اینکه این واحد صنعتی به بخش خصوصی واگذار شود با مشکل کمبود نقدینگی مواجه بودیم که در نتیجه آن کارخانه تا مرحله ورشکستگی کامل پیش رفت.
این کارگران می‌گویند؛ حمایت از کارگران این کارخانه‌ که با ماه‌ها پرداخت نشدن دستمزد و حق بیمه مواجه هستند، برعهده هیاتی است که نمایندگانی از وزارت کار، اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و اتاق صنایع و معادن ایران در آن حضور دارند.

بنابر اظهارات کارگران کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز، مشکلات آنان تنها در تاخیر‌های چند ماهه و پرداخت نشدن دستمزدها خلاصه نمی‌شود بلکه امنیت شغلی آنها نیز به موازات پرداخت نشدن دستمزد به خطر افتاده است.
به نقل از کارگران این کارخانه گفته می‌شود؛ مشکل پرداخت نشدن سنوات بازنشستگی حدود ۵۰ نفر از همکاران سابق‌ این کارگران که از نیمه دوم سال ۹۵ تاکنون با استفاده از قانون مشاغل سخت بازنشسته شده‌اند نیز هنوز به قوت خود باقی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment