ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > عدم پرداخت سه ماهه حقوق کارکنان ۲۰۲۰ مخابرات خوزستان

عدم پرداخت سه ماهه حقوق کارکنان ۲۰۲۰ مخابرات خوزستان

مخابرات خوزستان
ایران – کارگری

عدم پرداخت سه ماهه حقوق کارکنان ۲۰۲۰ مخابرات خوزستان

کارکنان شرکتی مخابرات خوزستان که درحدود ۱۰۰ نفر در بخش مرکز تماس ۲۰۲۰ مشغول به کار هستند، ۳ ماه است که دستمزد و مزایای مزدی نگرفته‌اند.

این کارگران عنوان می‌کنند: سه ماه است یک ریال به ما نپرداخته‌اند.

از سوی دیگر پیمانکار می‌گوید: ما مقصر نیستیم، مخابرات صورت وضعیت‌ها را نپرداخته‌است.

کارگران می‌گویند: ما شرکتی‌های مخابرات حداقل‌بگیرهستیم و با همین حقوق اندک زندگی خود و خانواده‌هایمان را می‌گردانیم. حالا ۳ ماه است که یک ریال به ما نپرداخته‌اند. در این شرایط پیمانکار و مخابرات، گناه را گردن یکدیگر می‌اندازند.

کارگران که نگران عیدی و مزایای مزدی آخر سال هستند، می‌گویند: قرار است این هفته یک ماه از دستمزد معوق ما را بپردازند و امیدواریم تا قبل از شب عید با ما تسویه حساب کنند.

کارکنان مخابرات

مدیرعامل شرکت پیمانکاریِ رهنما فردا در ارتباط با وضعیت این کارکنان ضمن تایید تاخیر در پرداخت دستمزدها گفت: مقصر ما نیستیم. شرکت پیمانکاری به تعهدات خود عمل کرده‌است.

زرگر افزود: شرکت مخابرات از مهرماه به بعد، هیچ صورت وضعیتی را پرداخت نکرده‌است و در نتیجه ما پولی برای پرداخت دستمزدهای کارکنان نداریم.

او  تاکید کرد: طبق قانون و قرارداد برون‌سپاری، در صورت عدم پرداخت صورت وضعیت‌ها توسط کارفرمای مادر، پیمانکار باید بتواند تا سه ماه دستمزد کارگران را بپردازد. به گفته زرگر شرکت پیمانکاری رهنمای فردا نیز به این تعهد عمل کرده و سه ماه بدون پرداخت بدهی‌های مخابرات، به کارکنان خود حقوق داده‌است.

وی در پایان گفت: در حال پیگیری از مخابرات هستیم و به محض اینکه پول بیاید، مطالبات کارکنان را می‌پردازیم.

لازم به یاد آوری است که درتمامی موارد حقوق معوقه کارمندان وکارگران، عدم پاسخگویی ارگان مسئول مربوطه درمورد علت عدم پرداخت حقوق های معوقه مشکل جدی کارفرمایان و از سوی دیگر کارگران و مزدبگیران می‌باشد.  امری که مدیران با حقوق های نجومی کاملأ با آن بیگانه‌اند ودرد تورم وهزینه های سنگین و کمرشکن زندگی را بردوش خود حس نمی کنند و هیچ کاری به نگرانی بحق شب عید کارگران وکارمندان ندارند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment