ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > عدم پرداخت حقوق و نبود بیمه برای کارگران شرکت پایندان در پارس جنوبی

عدم پرداخت حقوق و نبود بیمه برای کارگران شرکت پایندان در پارس جنوبی

شرکت پایندان پارس جنوبی
ایران – کارگری

عدم پرداخت حقوق و نبود بیمه برای کارگران شرکت پایندان در پارس جنوبی

بنابه گزارش منابع کارگری، حدود یک هزار نفر از کارگران شرکت پایندان از اعضای کنسرسیوم توسعه فاز ۱۴ میدان پارس جنوبی علاوه بر ماهها عدم دریافت حقوق از داشتن بیمه درمانی نیز محروم شده اند.

کارگران شرکت پایندان در فاز ۱۴ میدان پارس جنوبی از معوقات مزدی چهار ماه خود در رنج هستند.

منابع کارگری توضیح می دهند که علاوه بر چهار ماه معوقات مزدی بیش از هزار تن از پرسنل این شرکت، از اسفند ماه ۹۵ تاکنون نیز تنها در ماه خرداد برای کارگران این شرکت بیمه درمانی واریز شده است در حالی که هزینه بیمه بصورت مستمر از حساب پرسنل بصورت پیشاپیش کسر شده است.

این فعالان کارگری تاکید کردند که علاوه بر عدم پرداخت دست مزد چند ماهه و عدم پرداخت بیمه پرسنل، کارگران برای عدم اعتراض به این شرایط تحت فشار هستند. آنها در صورت طرح و پیگیری مشکلات خود با خطر اخراج روبه رو خواهند شد.

این موارد در حالی گزارش می شود که شرکت پایندان دارای بالاترین رتبه بندی از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور است.

این شرکت با اجرای ایستگاه تقویت فشار گاز کنگان در سال ۱۳۸۲ زمینه اجرای پروژه های خود را به پروژه های پلنت و تاسیسات گسترش داد و در همین سال با ورود به پروژه های  EPC، پروژه های اسکله پتروشیمی پارس و پالایشگاه گاز پارسیان را نیز به کارهای در دست اجرای خود اضافه نمود.

همچنین قرارداد توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی میان شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و کنسرسیومی متشکل از مپنا، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی، شرکت ملی حفاری، شرکت پایندان، شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران، ایزوایکو و ماشین‌سازی اراک منعقد شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment