ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > عدم پرداخت ماه‌ها حقوق به برخی کارگران در آستانه نوروز

عدم پرداخت ماه‌ها حقوق به برخی کارگران در آستانه نوروز

نوروز
ایران – کارگری

عدم پرداخت ماه‌ها حقوق به برخی کارگران در آستانه نوروز

علیرغم اینکه تنها چند ساعت به نوروز و  تحویل سال نو مانده برخی کارگران و بازنشستگان همچنان حقوق‌های معوقه و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. کارگران فولاد اهواز، کارگران نیشکر هفت‌تپه و کارگران خدماتی اهواز و کارگران زیاد دیگر نیز همین وضعیت را دارند.

خبرگزاریها از عدم دریافت مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز خبر داده است. در حدود ۴۰ نفر از این کارگران شکایتی در این رابطه به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند. مقرر شده است بعد از تعطیلات عید نوروز به شکایت آنها رسیدگی شود.
این کارگران معترض می‌گویند، پیمانکار ناحیه ۴ شهرداری اهواز از سایر کارگران که به اداره کار شکایت نکرده‌اند برگه تسویه حساب دریافت کرده است و این در حالی است  که مطالبات مزدی و عیدی آنان نیز همانند سایر کارگران پرداخت نشده است.

علاوه بر این گفته می‌شود که پیمانکار این مجموعه به‌ کارگران وعده داده که مطالبات مزدی دی‌ماه آنان را تا روزهای آینده پرداخت و مطالبات مزدی بهمن و اسفند‌ماه را به ترتیب در اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۶ پرداخت کند. این موضوع با توجه به وضعیت نامطلوب معیشتی کارگران مورد مخالفت آنها قرار گرفته است.

در یک مورد دیگر، بیش از ۲۰۰ کارگران فنی، موتوریست و برق شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در تماس با رسانه‌ها از تعویق پرداخت ۲ ماه معوقات مزدی خود خبر داده‌اند.
کارگرانی که در این شرکت‌های پیمانکاری مختلف مشغول به کار هستند گفته‌‌اند، هیچ تاریخی نیز برای زمان واریز مطالبات اعلام نشده است.

علاوه بر این در هفته‌های اخیر همچنین کارگران پیمانکاری ماشین‌سازی اراک، پالایشگاه گاز فراشبد، کارخانه روغن نباتی «پارس قو»، کارگران شهرداری فسا، اعتصاب و اعتراض کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی در عسلویه و بازنشستگان شرکت هواپیمایی هما نیز به عدم دریافت دستمزد و عیدی خود اعتراض کرده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment