ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > عدم پرداخت۴ماه مزد و عیدیِ کارگران صنایع کاشی و سرامیک نیلوفر

عدم پرداخت۴ماه مزد و عیدیِ کارگران صنایع کاشی و سرامیک نیلوفر

عیدی و بیمه کارگران
ایران – کارگری

عدم پرداخت۴ماه مزد و عیدیِ کارگران صنایع کاشی و سرامیک نیلوفر 

بر اساس گزارشات رسیده، تعدادی از کارگران کارخانه کاشی و سرامیک نیلوفر از به تعویق افتادن چهار ماهه حقوق و عیدی خود خبر دادند.

به گفته کارگران کارخانه «صنایع کاشی و سرامیک نیلوفر» در استان خراسان جنوبی آنها اعلام کردند که ۴ ماه حقوق به همراه عیدی و سنوات از کارفرمای این واحد تولیدی- صنعتی طلبکارند.
این کارگران در ادامه افزودند: فرمانداری و استانداری و دوستان اداره کار در کنار مدیریت کارخانه پیگیر عقب‌افتادگی حقوق در کارخانه کاشی و سرامیک نیلوفر هستند.

این کارگران چندین عامل را در به تعویق  افتادن حقوق خود عنوان کردند: بخش عمده‌ای از معوقات ما مربوط به فروش نرفتن محصولات تولیدی و همچنین مطالباتی است که از نمایندگان فروش در خارج از کشور داریم.
بنابر اخبار موثق در حال حاضر، طلب کارخانه در بازار (داخلی و خارجی) چند برابر مطالبات ما است. در واقع مدیریت کارخانه درحال چانه‌زنی برای وصول مطالبات تولیدات فروش رفته خود در بازارهای داخلی و خارجی است که بتواند عقب‌ماندگی حقوق کارکنان را بپردازد و گام‌های مثبتی نیز در این زمینه برداشته شد.

البته شرایط بد اقتصادی نیز تاثیر مستقیم بر عقب‌ماندگی حقوق ما داشته است. از آنجا  که تولیدات ما ارتباط مستقیم با ساخت و ساز و بخش ساختمان دارد، بنابراین با کاهش ساخت و ساز و رکود در این بخش، تولیدات ما نیز کمتر به فروش می‌رود. در حال حاضر  به اندازه مطالبات کارخانه از بازار، محصولات تولیدی ما در انبارهای کارخانه دپو شده است.
یادآوری می‌شود که صنایع کاشی و سرامیک نیلوفر در شهرک صنعتی بیرجند در استان خراسان جنوبی واقع شده است. این واحد تولیدی دارای حدود 320 نفر کارگر در قالب سه خط تولیدی است. بازار عمده محصولات این کارخانه بازهای داخلی و خارجی (عراق، افغانستان، پاکستان و آسیای میانه) است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment