ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > عثمان مصطفی‌پور در آستانه بیست‌وهفتمین سال حبس بدون مرخصی

عثمان مصطفی‌پور در آستانه بیست‌وهفتمین سال حبس بدون مرخصی

عثمان مصطفی‌پور
 ایران ـ اجتماعی

عثمان مصطفی‌پور در آستانه بیست‌وهفتمین سال حبس بدون مرخصی

وکیل آقای عثمان مصطفی‌پور ، بیست و شش سال حبس موکل خود را “غمناک و ستمکارانه” توصیف کرد.

حسین احمدی‌نیاز، وکیل پایه یک دادگستری در دیدار با عثمان مصطفی‌پور ، یکی از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی در کردستان و ایران، او را “ماندلای کردستان” نامید و اعلام کرده است: “او شایسته‌ی آزادی است و الحق او را باید نماد استقامت دانست؛ زیرا تحمل ٢٧ سال زندان بدون یک روز مرخصی بسیار بسیار سخت است.”

این وکیل می‌گوید: “او در پاریس و لندن و …. نیست بلکه در کنج زندان تاریک ارومیه است. امروز وقتی ۲۰ دقیقه با او حضورا صحبت می‌کردم، دریایی عجیب از صبر، عظمت و وقار در او دیدم.”
این وکیل می‌افزاید: “روز پنج‌شنبه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۶، وکالت عثمان مصطفی‌پور نصیب اینجانب شد تا با همکار ارجمندم عثمان مزین، پروسه‌ی دفاع از او را آغاز کنیم.”

عثمان مصطفی‌پور “توت فرنگی زنگیانه “را که با دستان هنرمندانه خود درست کرده است به عنوان “حق‌الوکاله” به حسین احمدی‌نیاز تقدیم کرده است.
این فعال سیاسی شهریورماه ۱۳۷۰ در منطقه‌ی “ترگور” ارومیه بازداشت و به ٢٥ سال زندان تعزیری محکوم شده بود. اواخر سال ۱۳۹۲ پس از ٢٣ سال بازداشت، شعبه یکم دادگاه انقلاب شهر ارومیه به ریاست قاضی “چابُک” حکم زندان عثمان مصطفی‌پور را به ٣٥ سال حبس تعزیری تغییر داد.
عثمان در طول دوران زندانش از حق مرخصی محروم بوده و دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی، حتی به وی اجازه شرکت در مراسم ختم عزیزانش( مادر، برادر و خواهرش) را ندادند.

عثمان مصطفی‌پور سال ۱۳۹۰ در رنج‌نامه‌ای از بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل، دیدبان حقوق بشر و مجامع جهانی و ملی حقوق انسان و همه انسان‌های آزاد و آزادی‌خواه و وجدان‌های بیدار در سراسر ایران و جهان درخواست کرده بود که با تحقیق پیرامون روند دادگاهی و تباه شدن ۲۰ سال از عمر و جوانی وی در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران اجازه ندهند که جوانان دیگر از این سرزمین چنین عمر و جوانی‌شان بر اساس ادعا و ادله بی‌اساس تباه شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment