ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > عبدالفتاح سلطانی و شماری از دیگر زندانیان؛ آغاز اعتصاب غذا با آغاز سال نو

عبدالفتاح سلطانی و شماری از دیگر زندانیان؛ آغاز اعتصاب غذا با آغاز سال نو

وکیل عبدالفتاح سلطانی
ایران ـ اجتماعی

عبدالفتاح سلطانی و شماری از دیگر زندانیان؛ آغاز اعتصاب غذا با آغاز سال نو

طبق خبر دریافتی آقای عبدالفتاح سلطانی ، وکیل و فعال حقوق بشر در هفتمین سال حبس خود با نگارش نامه‌ای سرگشاده در اعتراض به تصمیم گیری‌های نادرست برخی از ماموران وزارت اطلاعات در تحت تاثیر قرار دادن مقامات قضایی و عدم رعایت حقوق شهروندی دست به اعتصاب غذا زده است. همزمان تعداد دیگری از زندانیان در زندانهای مختلف به دلایل و اشکال مختلفی دست به اعتصاب‌های محدود یا نامحدود زده‌اند؛ از جمله آنان می‌توان به سیامک میرزایی، علیرضا توکلی، رضا آقاجانی، علیرضا گلی پور و مختار اسدی اشاره کرد.

به گزارش رسیده، تعدادی از زندانیان در زندان‌های مختلف دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

سیامک میرزایی، علیرضا توکلی، علیرضا گلی پور و رضا آقاجانی از جمله افرادی هستند که در اعتراض به موارد متعدد نقض حقوق بشر در کشور بصورت محدود به مدت ۳ روز دست به اعتصاب غذایی زدند که قرار بود با فرا رسیدن سال جدید به آن پایان دهند.

این چهار زندانی از جمله شهروندان محبوس در زندان اوین هستند که در اعتراض به نقض حقوق بشر در کشور و در حرکتی نمادین با مطالباتی حقوق بشری دست به یک اعتصاب سه روزه زده‌اند.

از سوی دیگر گزارش می شود مختار اسدی، فعال صنفی معلم محبوس در زندان اوین در اعتراض به کارشکنی در پروسه مرخصی نوروزی خود از امروز دست به اعتصاب غذایی نامحدود زده است.

این معلم دربند قاضی ناظر بر زندان را به کارشکنی در روند اعزام او به مرخصی متهم کرده است.

همزمان با این زندانیان عبدالفتاح سلطانی وکیل و مدافع سرشناس حقوق بشر از زندان اوین با نگارش نامه‌ای دست به اعتصاب غذا زده است.

این وکیل دادگستری در نامه خود اشاره کرده است که “با توجه به عدم رعایت حقوق شهروندی مورد ادعای دولت و مداخله برخی مامورین وزارت اطلاعات در تصمیم‌گیری‌های مربوط به زندانیان (سیاسی – عقیدتی) به نحوی که دادستان تهران نیز تحت تاثیر اظهار نظرها و خواسته‌های آنان از رعایت پاره‌ای از حقوق قانونی زندانیان مذکور سر باز می‌زند”.

متن کامل این نامه در پی می‌آید :

ملت شریف ایران؛ درود بر شما!

ضمن عرض تبریک نوروز خجسته به اطلاع می‌رساند:

از آنجا که وجود برخی تبعیض‌های ناروای حاکم بر جوّ زندان، به گونه‌ای می‌باشد که عده از زندانیان از جمله رانتخواران، اختلاس‌گران و وابستگان به قدرت از امتیازاتی برخوردار هستند که برای بسیاری از زندانیان عادی و (سیاسی ـ عقیدتی) در نظر گرفته نمی‌شود و با توجه به عدم رعایت حقوق شهروندی مورد ادعای دولت و مداخله برخی مامورین وزارت اطلاعات در تصمیم گیری‌های مربوط به زندانیان(سیاسی ـ عقیدتی) به نحوی که دادستان تهران نیز تحت تاثیر اظهار نظرها و خواسته‌های آنان از رعایت پاره‌ای از حقوق قانونی زندانیان مذکور سر باز می‌زند.

اینجانب علی‌رغم اینکه قصد نداشتم این ایام شادی و سرور را به کام عزیزان تلخ نمایم و بر خلاف میل باطنی، در اعتراض به این قبیل رفتارهای ناعادلانه و تبعیض آمیز از تاریخ ۱ فروردین‌ماه ۹۷ اعتصاب غذا می نمایم و مسئولیت عواقب ناگوار آن به عهده رئیس جمهور ،رئیس قوه قضائیه و سایر مقامات مسئول خواهد بود.

عبدالفتاح سلطانی بازداشتگاه اوین

۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶

آقای سلطانی که هفتمین سالگرد از حبس ۱۰ ساله خود را در زندان اوین پشت سر می‌گذارد، به بیماری‌های مختلف از جمله «بیماری حاد کولیت عصبی و نوسان فشار خون» مبتلا شده است. از سوی دیگر، با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت شده و علی‌رغم گذشت چندین سال، هنوز به درخواست اعاده دادرسی او نیز توجهی نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment