ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > طناب دار بجای گردنبند طلا؛ خودکشی دردناک دختر بچه ۱۲ ساله در تهران

طناب دار بجای گردنبند طلا؛ خودکشی دردناک دختر بچه ۱۲ ساله در تهران

خودکشی
ایران – اجتماعی

طناب دار بجای گردنبند طلا؛ خودکشی دردناک دختر بچه ۱۲ ساله در تهران

 طی ۲۴ ساعت اخیر ۳ مورد خودکشی جداگانه در تهران

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه بیش از ۷ درصد از سوی پزشکی قانونی اعلام شده است

به گزارش رسانه‌ها دختر ۱۲ ساله‌ای در خیابان مطهری تهران اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. همین گزارش حاکی است که  این دختربچه که یک زنجیر طلا را در یکی از سایت‌های اینترنتی نشان کرده بود، طی یک مجادله لفظی با خانواده‌اش خود را دار زد.

براساس اظهارات خانواده این دختر نوجوان، مشخص شد که شنبه شب ۳ شهریور ۱۳۹۷ این دختر کوچولو یک زنجیر طلا را در یک سایت اینترنتی می بیند که به نظرش زیبا جلوه می کند. او در ادامه از پدر و مادر خود می‌خواهد تا این زنجیر طلا را برایش خریداری کنند اما خانواده با گفتن این موضوع که پول لازم برای خرید این زنجیر طلا را ندارند از موضوع سرباز می‌زنند.

در ادامه این گفتگو، کار به مجادله لفظی شدید می‌کشد و دختر نوجوان از پدر و مادر خود که او را به صورت لفظی مورد شماتت قرار داده بودند قهر می‌کند و به اتاق خود پناه می‌برد و در اتاق را به روی همه قفل می‌کند.

بر اساس این گزارش، این دختر نوجوان روسری خودش را به دستگیره در طبقه بالای کمد دیواری گره می‌زند و سمت دیگر را به صورت حلقه در می‌آورد و گره می‌زند و صندلی‌ای که زیر پای خود برای رسیدن به طبقه بالای کمد دیواری قرار داده بود را پرتاب کرده و خودش را حلق آویز می‌کند.

افراد خانواده نیز صبح امروز وقتی از خواب بیدار می‌شوند با توجه به عدم حضور دخترشان در خانه به اتاق او مراجعه می کنند که متوجه می شوند دخترشان در را قفل کرده و هیچ صدایی نیز نمی‌دهد و در ادامه پدر خانواده با شکستن در به داخل اتاق رفته و با جسد حلق آویز دخترش روبرو می‌شود.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه بیش از ۷ درصد از سوی پزشکی قانونی اعلام شده است. مقایسه کنید با وضعیت زندگی اشرافی فرزندان مقامات جمهوری اسلامی که در ناز و نعمت در کشورهای مختلف غربی چگونه دهها میلیون تومان را خرج کفش و لباس خود می‌کنند و ماشین های چند ده میلیون دلاری سوار می شوند.

خودکشی پسر ۲۰ ساله

براساس گزارش رسانه‌ها شنبه شب ۳ شهریور ۱۳۹۷ در شهرک غرب تهران پسر ۲۰ ساله ای اقدام به خودکشی کرد. او که از مدت ها قبل خانواده اش را به خودکشی تهدید کرده بود بالاخره تهدید خود را عملی کرد و نیمه شب  طی یک عمل فجیع از بالای ساختمان شان به پایین پرید.

خودکشی یک مرد جوان با لباس شیک به وسیله طناب در ملأ عام

ظهر یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ رهگذران در خیابان شجاعی در ولیعصر تهران محدوده سنایی با صحنه وحشتناکی از حلق آویز مرد جوانی از یک پنجره خانه روبرو شدند.

براساس این گزارش، مرد جوان با پیراهن مشکی،‌ کفش شیک و شلوار کتان بر تن، ابتدا طناب پارچه ای را به پنجره داخل ساختمان گره زده و محکم کرده و بعد از آن با شکاندن شیشه پنجره خودش را در حالیکه سمت دیگر طناب پارچه ای را حلقه کرده و بر گردن انداخته به بیرون پرتاب می کند.

این مرد به صورت حلق آویز شده از پنجره ساختمان دست و پا می زد تا اینکه قبل از رسیدن نیروهای اورژانس و آتش نشانی فوت می شود. در ادامه جسد به پایین منتقل و مشخص شد از ناحیه چشم و پیشانی دچار زخم هایی شده است.

این وضعیت جوانان کشور در حاکمیت نظامی است که جز کشتار و ویرانی و تباهی و فقر و فساد و اعتیاد ارمغانی برای مردم ایران نداشته است. سران ضد ایرانی نظام جمهوری اسلامی تمام منابع ثروت ملی ایران و مردم ایران را در کشورهای مختلف برای پیشبرد اهداف توسعه‌طلبانه خود و حفظ حاکمیت سراسر فساد خود هزینه می‌کند و سفره میلیونها خانواده ایرانی را روز به روز خالی تر می‌کند.

در همین حال جوانان سرخورده و ناامید می‌بینند که چگونه فرزندان مقامات نظام در کشورهای مختلف اروپایی و در آمریکا در ناز و نعمت، زندگی اشرافی براه انداخته و فقط هزینه یکدست کفش و لباسشان سر به دهها میلیون تومان می‌زند. فقر و ناداری از یک طرف و دیدن این همه بی عدالتی و ظلم و ستم و سرکوب، تعداد قابل توجهی از جوانان این سرمایه‌های میهن را متقاعد می‌کند که تنها راه نجات از شر بلای خانمانسوز این نظام، پایان دادن به زندگی خود و خودکشی است.

اما ما تمام جوانان ایران زمین را دعوت به اعتراض بر علیه ظلم و ستم و فساد گسترده جمهوری اسلامی می‌کنیم و از همه جوانان دلیر می‌خواهیم در همبستگی با میلیونها کارگری که در سفره خالیشان حالا دیگر نان خالی هم پیدا نمی‌شود همراه با کارگران محروم در تجمعات اعتراضی شرکت کنند و برای برپایی اعتصابات سراسری تلاش کنند. خودکشی چاره درد نیست . . .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

پيغام(1)

  • بهتا
    شهریور 6, 1397 at

    خدای من …..
    behtapipe.com

كامنت گذارى

1 Comment