ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > طلاق لجام‌گسیخته در ایران با آمار ۲۱ طلاق در هر ساعت

طلاق لجام‌گسیخته در ایران با آمار ۲۱ طلاق در هر ساعت

طلاق
ایران – اجتماعی

طلاق لجام‌گسیخته در ایران با آمار ۲۱ طلاق در هر ساعت

به طور میانگین در هر یک ساعت ۲۱ طلاق در کشور صورت می‌گیرد.  این آخرین آمار طلاق است که در تازه‌ترین اذعان مسئولان سازمان بهزیستی کشور اعلام شده است. این آمار در شرایطی است که روزانه ۴۳۹ زوج در کشور، مورد تعرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند. این امر نشان از افزایش آسیب‌های اجتماعی برای برخی از زنان مطلقه کشور را دارد. در سال ۱۳۹۵ خورشیدی نیز ۱۷۴ هزار مورد طلاق در کشور به ثبت رسیده است. این آمارها نشان می‌دهد،  که روند رو به رشد معضل طلاق در حال افزایش است و سالانه ۶٪ رشد طـلاق وجود دارد.

آمارهای اعلام شده از سوی مراجع ذی‌صلاح، نشان از روند افزایشی طـلاق در سنین بالا می‌باشد. به طوری که ۳۰ ٪ از ازدواج‌هایی که ۳۰ سال از زندگی مشترک‌شان گذشته است با طـلاق مواجه شده‌اند.

از  عوامل جدایی و طـلاق  در ایران، مهم‌ترین آنها مشکلات اقتصادی، فقر، اعتیاد، بیکاری، فساد بی‌حد و حصر اداری و نهایتا بی‌کفایتی و سوء مدیریت مسئولین است که گریبان‌گیر جمعیت بسیاری از شهروندان ایرانی شده است.

آمارهای ثبت شده حاکی از آن است که از سال ۹۰ تا ۹۴ خورشیدی در هر ۱۰۰ ازدواج، ۲۳٫۹ طـلاق به ثبت رسیده است. دولت نیز صحبت از این داشت که از هر ۵ ازدواج یکی به طـلاق منجر می‌شود و آمار و ارقام مربوط به سال ۱۳۹۵ به یک طـلاق در هر ۴ ازدواج اشاره دارد. اما سایت مهرخانه،  نسبت ازدواج به طـلاق در 9 ماهه سال 96 به ازای هر 3.6 ازدواج، یک طـلاق ذکر کرده است.

یک سال پیش روزنامه مشرق نوشت که افزایش آمار طلاق طی سال‌های گذشته آنقدر نگران‌کننده بوده که به یکی از معضلات بزرگ جامعه تبدیل شده است و در کنار اعتیاد و بیکاری به عنوان بزرگ‌ترین مشکلات اجتماعی در سطح کشور به حساب می‌آید.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment