ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > طرح پزشکان برای اعلام اعتصابی فراگیر و سراسری در ۲۵ بهمن

طرح پزشکان برای اعلام اعتصابی فراگیر و سراسری در ۲۵ بهمن

اعتصاب پزشکان
ایران – اجتماعی 

طرح پزشکان برای اعلام اعتصابی فراگیر و سراسری در ۲۵ بهمن

اعلام اعتصاب سراسری پزشکان طرحی، جدی‌تر از همیشه، حقوق پزشکان هم مانند حقوق بقیه اقشار جامعه توسط مسئولین نادیده گرفته میشود و آنها در مقاطع مختلف و در بیمارستانهای مختلف اقدام به اعتصاب و اعتراض نموده اند اما اعلام اعتصاب سراسری پزشکان امری جدید است که قصد دارند در ۲۵بهمن آن را جدی تر از همیشه عملی سازند. این اعتصاب یک برنامه با پیگیری یکماهه است که اینک موعد آن روز ۲۵ بهمن مشخص شده است.

در اطلاعیه ای که در کانال خبری پزشکان درج شده آمده است:

« بزرگترین اعتصاب تاریخ پزشکان ایران در راه است  روز ۲۵ بهمن، پزشکان فقط موارد اورژانسی را پذیرش می کنند.

طی ماه‌های اخیر همواره بحث اعتصاب پزشـکان در گروه‌های مجازی وجود داشته است اما جز در موارد محدود مکانی، تنها در حد تهدید باقی ماند. اما اعتصاب ۲۵ بهمن که از حدود یک ماه قبل با جمع‌آوری امضا و نامه به وزیر بهداشت کلید خورد، اولین اعتصاب سراسری پزشـکان پس از بحران سال ۶۵ بوده و می‌تواند حتی فراگیرترین اعتصاب تاریخ پزشکی ایران باشد.

پزشـکان طرحی که به علت تاخیر بیش از یکساله کارانه‌ها در شرایط بسیار نامناسب معیشتی قرار داشته و دور از خانواده به سختی زندگی می‌گذرانند، قصد دارند با این اعتصاب صدای خود را به گوش نهادهای فراتر از وزارت بهداشت برسانند.

تا این لحظه بیش از ۱۵۰۰ پزشک طرحی اعلام کرده‌اند که همانند اعتصاب پزشـکان در سایر کشورها، به صورت قانونی از پذیرش بیماران غیراورژانسی استنکاف نموده و در روز ۲۵ بهمن تنها بیماران اورژانسی ویزیت یا جراحی خواهند شد.

مطالبات اصلی پزشـکان متخصص، طرحی شامل پرداخت کارانه‌های عقب افتاده، جلوگیری از کسورات عجیب و پلکانی غیرمنصفانه و همچنین اعطای حق مطب می‌باشد.

پزشـکان معترض همچنان در حال رایزنی با روسای بیمارستانها و دانشگاه‌ها هستند تا این اعتصاب با ایجاد کمترین مشکل برای بیماران برگزار شود. به همین منظور و برای ارائه پیشنهادات مناسب، گروهی متشکل از این پزشـکان تشکیل شده است تا با دریافت تمامی پیشنهادات، اعتصاب بدون هیچ مشکل اخلاقی و امنیتی برگزار گردد.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment