ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ضرب و شتم عبدالحکیم چاکری با برهنه‌ساختن اجباری در زندان زاهدان

ضرب و شتم عبدالحکیم چاکری با برهنه‌ساختن اجباری در زندان زاهدان

عبدالحکیم چاکری
ایران ـ اجتماعی 

ضرب و شتم عبدالحکیم چاکری با برهنه‌ساختن اجباری در زندان زاهدان

عبدالحکیم چاکری که از ۱۹ ماه قبل در زندان مرکزی زاهدان در بازداشت موقت به سر می‌برد، پس از بازگشت از ملاقات حضوری در پی اعتراض به نحوه تفتیش بدنی، مورد توهین و ضرب و شتم کادر زندان قرار گرفت. مسئولان زندان او را عریان کردند، دست و پایش را بستند و مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و علیرغم وضعیت بد جسمی که داشت به مدت سه روز او را در هواخوری بند نگهداشتند.

به گزارش رسانه‌های حقوق‌بشری، “عبدالحکیم چاکری” زندانی محبوس در زندان مرکزی زاهدان که از ۱۹ ماه قبل به اتهام “اقدام علیه امنیت کشور” در بازداشت موقت به سر می‌برد، پس از بازگشت از ملاقات حضوری در پی اصرار دو تن از زندانبانان برای بازرسی بدنی، توهین، تحقیر و اینکه باید لخت شود، پس از ممانعت از این کار مدت سه روز در محوطه‌ بند رها شده به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

یک از نزدیکان آقای چاکری در این باره گفت: “آقای چاکری روز یکشنبه ۶ اسفندماه سال جاری (۹۶) پس از بازگشت از ملاقات حضوری با دستور دو تن از زندانبانان به نام‌های “مولاهی” و “کربلایی” مبنی بر اینکه جهت بازرسی بدنی باید لخت شود مواجه می‌شود و به او می‌گویند باید جهت بازرسی لخت شود و جلوی ماموران مدفوع کند تا مطمئن شوند چیزی داخل بدن خود پنهان نکرده است! وی نیز از این کار سرپیچی کرده و پس از آن زندانبانان وی را به هواخوری بند قرنطینه برده و پس از آنکه او را در آنجا لخت کردند، دست و پایش را بسته و به مدت سه شبانه‌روز او را در آنجا بستند و به شدت کتک زده‌اند.”

از قرار اطلاع روز سه‌شنبه ۸ اسفندماه پس از سه روز آقای چاکری به بند یک منتقل شده و در اثر جراحات وارده در اثر ضرب و شتم شدید، همه جای بدنش کبود شده و قادر به راه رفتن نیست، اکنون نیز خانواده و نزدیکان وی به شدت نگران وضع جسمی ایشان هستند.

بلاتکلیفی در زندان

عبدالحکیم چاکری ،۲۲ ساله، اهل روستای جالق از توابع شهرستان سراوان، در زمان دستگیری مدت ۵ ماه و ۱۵ روز را در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات سپاه زاهدان زندانی بود و در حال حاضر در  بند یک زندان مرکزی زاهدان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

از بابت یادآوری خوب است اشاره کنیم که در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری بارها شاهد تبلیغ آنچه که به منشور شهروندی معروف شده است، بوده‌ایم. حال که ۵ سال از آن ایام می‌گذرد، ماده‌ی ۶۴ این منشور درباره‌ی حقوق بازداشت‌شدگان، محکومان و زندانیان را از نظر می‌گذرانیم:

«بازداشت‌شدگان، محکومان و زندانیان حق دارند که از حقوق شهروندی مربوط به خود از قبیل تغذیه مناسب، پوشاک، مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، ارتباط و اطلاع از خانواده،‌ خدمات آموزشی و فرهنگی، انجام عبادات و احکام دینی بهره‌مند باشند.» ماده‌ای که در عرصه عمل، همیشه همچون سایر مواد حقوق شهروندان به باد نسیان سپرده شده و صرفا جنبه بازارگرمی انتخاباتی داشته است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment