ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر زیر نظر زندانبانان و محرومیت آنها از درمان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر زیر نظر زندانبانان و محرومیت آنها از درمان

ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر زیر نظر زندانبانان و محرومیت آنها از درمان

ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی
ایران ـ اجتماعی

ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر زیر نظر زندانبانان و محرومیت آنها از درمان

زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر، روز یکشنبه ۷ مردادماه ۱۳۹۷ در هواخوری زندان رجایی‌شهر در سکوت و بی‌عملی زندانبانان این زندان، مورد ضرب‌وشتم عده‌ای از زندانیان خطرناک و دارای تابعیت خارجی قرار گرفتند. این زندانیان خطرناک خارجی، اخیرا به دستور مسئولان زندان و برخلاف اصل تفکیک جرایم، به سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ که محل نگهداری زندانیان سیاسی است و به هدف ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی ، منتقل شدند.

بنا به گزارش دریافتی، این زندانیان خارجی که از قبل، زندانیان سیاسی را به مرگ تهدید کرده بودند، روز یکشنبه ۷ مردادماه به یکی از زندانیان به نام هوشنگ رضایی حمله می‌کنند. آنها به زندانیان سیاسی اعلام کرده‌اند که شما کافر هستید و ریختن خون شما مباح است.

در این گزارش آمده است که زندانیان سیاسی محبوس در سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ با آجر و میله مورد حمله این زندانیان خطرناک قرار گرفته‌اند. این در حالی است که ماموران و مسئولان این زندان، نسبت به این اقدام آنها هیچ واکنشی نشان نداده‌اند. در این درگیری، آرش صادقی از ناحیه کمر مجروح شده و دست سعید شیرزاد، به شدت آسیب دیده است. همچنین زندانیان سیاسی لقمان مرادی و زانیار مرادی نیز دچار مصدومیت جدی شده‌اند.

گزارش شده است که در جریان این حمله وحشیانه، شمار دیگری از زندانیان نیز مجروح شده‌اند؛ اما جهت درمان زندانیانی که مورد حمله قرار گرفته‌اند، هیچ اقدامی صورت نگرفته است. شایان ذکر است که در هفته‌های گذشته نیز ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی، از سوی همین افراد، مورد حمله قرار گرفت و به او گفتند که به جرم ارتداد، ریختن خونت حلال است.

بیشتر بخوانید: احضار و بازجویی زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر به جرم اعتراض به وضعیت نامناسب بند

لازم به یادآوری است که تهدید جانی زندانیان سیاسی از سوی مسئولان زندان با استفاده از زندانیان جرایم خطرناک، دارای سابقه‌ای طولانی است. زندانبانان با استفاده از زندانیان خطرناک، مقاصد خود را بر علیه زندانیان ناراضی و سیاسی به پیش می‌برند و آنها را تهدید می‌کنند. این شیوه جدیدی از شکنجه زندانیان است که زندانبانان و مسئولان زندان، بدون اینکه رد مستقیمی از خود بر جای بگذارند، زندانیان سیاسی را مورد شکنجه نیابتی قرار می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment