صدای شکسته شدن استخوان کارگران ؛‌ آیــا شــنـونـده‌ای هـسـت؟ - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > صدای شکسته شدن استخوان کارگران ؛‌ آیــا شــنـونـده‌ای هـسـت؟

صدای شکسته شدن استخوان کارگران ؛‌ آیــا شــنـونـده‌ای هـسـت؟

صدای شکسته شدن استخوان کارگران
ایران – کارگری

صدای شکسته شدن استخوان کارگران ؛‌ آیا شنونده‌ای هست؟

«مسئولان باید احساس مسئولیت کنند و در مزد ۹۷ تجدیدنظر نمایند.»

صدای شکسته شدن استخوان کارگران بگوش می‌رسد آیا شنونده‌ای هست؟ این گفته عضو شورای اسلامی کار پلی‌اکریل علیرضا خرمی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا است که میزان فشار و حجم استثمار کارگران، او را هم به واکنش واداشته است. او با تاکید بر ناتوانی معیشتی طبقه‌ کارگر گفت: «تقاضا دارم به درخواست به‌حق کارگران احترام گذاشته و در مزد سال ۹۷ بازنگری صورت دهند تا حقوق کارگران برابر تورم واقعی دیده شود.»

علیرضا خرمی گفت: «در پیچ و تاب تورم و گرانی دلار و طلا و خودرو و گوشت و مرغ و…… متاسفانه کارگران، این ضعیف‌ترین قشر جامعه دارند به ورطه نابودی نزدیک می‌شوند. مسئولان و دلسوزان لطفاً سر را از برف بیرون آورده و نیم نگاهی به این قشر زحمتکش و ضعیف و بی‌کس بیندازند؛ قشری که در موقع نیاز بدون هیچ توقعی، یار و یاور انقلاب و کشور بوده ولی در شرایط عادی هیچ جایگاهی ندارند.»

وی افزود: «از مسئولان سوالی دارم؛ این کارگران بینوا کجای معادلات سیاسی و اقتصادی هستند؟ مگر کارگران حق زندگی ندارند؟ مگر کارگران زن و بچه ندارند؟ مگر  خرج ندارند؟ مگر بچه مدرسه‌ای، بچه دانشگاهی، جوان دم‌بخت، عروس و داماد…. ندارند؟! چرا فکر می‌کنید همه چیز بر وفق مراد است؟! چرا صدای شکسته شدن استخوان کارگران شنیده نمی‌شود؟ چه اتفاقی باید بیفتد تا فکری به حال زار جامعه کارگری کنید؟»

علیرضا خرمی سپس می‌افزاید: «امروزه کارگران هاج و واج مانده‌اند و با حسرت و ترس از آینده‌ی مبهم، نظاره‌گرِ تورم افسار گسیخته و سفره خالی و حقوق اندک و شرمندگی و نهایتاً فقیرتر شدن خود هستند.»

وی در مورد سبد معیشت و ناکامی کارگران در امرار معاش بخور و نمیر خود می‌گوید: «درحالیکه سبد معیشت با این تورم روز به روز در حال رشد است و به گفته کارشناسان، نرخ آن به بالای پنج میلیون تومان رسیده، قدرت خرید کارگران حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کمتر شده است. وقتی در جامعه شاهد افزایش قیمت اقلام هستیم، یعنی اینکه تعداد زیادی از مردم فقیرتر می‌شوند و وقتی فقر زیاد می‌شود، به تبع آن، آسیب‌های اجتماعی هم زیاد می‌شود.»

علیرضا خرمی صحبتهای خود را به این شکل پایان می‌دهد: «جامعه بزرگ کارگری از مسئولان مربوطه انتظار دارند که در حقوق آنها بازنگری شود؛ این بازنگری، امروز یک ضرورت غیرقابل انکار است. آنها باید صدای شکسته شدن استخوان کارگران را بشنوند.»

ایران کارگر: ضروری است همه فعالین جامعه کارگری توجه داشته‌ باشند که از این مسئولان آبی برای کارگران گرم نمی‌شود. مسئولانی که تنها دغدغه‌شان پیدا کردن راه کارهای جدید برای اختلاس و دزدی بیشتر، تأمین هزینه های زندگی اشرافی فرزندانشان در اروپا و آمریکا، تأمین هزینه‌های جنگ در سوریه و حزب‌الله در لبنان و گروه‌های مشابه در عراق و یمن و افغانستان و . . . و تأمین هزینه‌های بازسازی جنگ در این کشورها می باشد.

بدون شک کارگران زحمتکش و شریف فقط با  اتحاد و دست به دست هم دادن و اقدام به برگزاری اعتصابات گسترده سراسری و تلاش برای تغییر حاکمیت ظلم و فساد و ستم است که  می توانند به حقوق اولیه خود دست یابند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment