ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > صدای حق خواهی کارگران خفه شدنی نیست که نیست؛ یک کارگر هپکو + کلیپ

صدای حق خواهی کارگران خفه شدنی نیست که نیست؛ یک کارگر هپکو + کلیپ

کاگران هپکو
ایران – کارگری

صدای حق خواهی کارگران خفه شدنی نیست که نیست؛ یک کارگر هپکو + کلیپ

صحبت های کارگران شرکت هپکو اراک بعد از لغو اکران مستند نان گزیده ها که قرار بود در دانشگاه اراک پخش شود.‌

یک کارگر شجاع در همین رابطه گفت: می خواهند صدای کارگر را خفه کنند صدای اعتراض بحق خفه شدنی نیست این صدا تا خون توی رگ های ماست تا نفس توی سینه ماست صدای حق خواهی جنبش کارگری خفه شدنی نیست.

مشکلاتی که این روزها هنوز صنایعی مانند هپکو با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به ‌دلیل سوءمدیریت‌ها بارها و بارها استان مرکزی و شهر اراک شاهد تجمعات کارگری بوده است.

فیلم مستند نان گزیده ها به روایت روند اشتباه در خصوصی‌سازی صنایع می‌پردازد که نقش نخست آن مربوط به کارخانه مهم و بزرگ شرکت هپکو است که به‌دلیل سوءمدیریت و اشتباهات در روند خصوصی‌سازی این صنعت مهم با بحران روبه‌رو بوده و همین امر سبب بارها تجمعات کارگری در استان شده است.‌ روند اشتباه در خصوصی‌سازی صنایع بزرگ و مادر با چندین هزار کارگر، موضوع اصلی مستند «نان‌گزیده‌ها» شده است.

عصر روز شنبه ۱۹ اسفند ماه قرار بر این بود نخستین اکران مستند «نان ‌گزیده‌ها» با حضور‌ مسئولان‌ استانی، اساتید و دانشجویان در ساعت ۱۵ در سالن‌ چمران دانشگاه اراک انجام شود اما بسیاری از مسئولان دولتی به‌ویژه مسئولان ارشد استان مرکزی به ‌بهانه حضور معاون رئیس‌جمهور در مراسم اکران این مستند طفره رفتند.

در عین حال با کارشکنی آشکار، مسئولان دانشگاه اراک نیز مجوز لازم برای حضور تشکل‌های کارگری، رسانه‌ها و حتی مسئولان استانی و شهرستانی را که به مراسم دعوت شدند جز یک رسانه خاص ندادند، بنابراین مسئولان این تشکل دانشجویی که با چنین وضعیتی روبه‌رو شدند به‌رغم استقبال گسترده مردمی و به‌ویژه کارگری از اکران مستند و تبلیغات انبوه، ناگزیر به لغو مراسم شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment