ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > صحبتهای نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، آقای اسماعیل بخشی پنجشنبه ۱۷ اسفند

صحبتهای نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، آقای اسماعیل بخشی پنجشنبه ۱۷ اسفند

ایران – کارگری

صحبتهای نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، آقای اسماعیل بخشی پنجشنبه ۱۷ اسفند

روز پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه آقای اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، در پنجمین روز اعتصاب و اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه طی سخنرانی بر خواسته ها و مطالبات کارگران تاکید نمود.

اعتراض کارگران شرکت نیشکر هفت تپه روز شنبه ۱۲ اسفند بدنبال توهین سیفوری، از سهامداران این شرکت نسبت به کارگران بازنشسته شروع شد و کارگران با زدن سوت همدیگر را به شروع اعتصاب فراگیر فراخواندند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه خواهان پرداخت حقوق ماه های دی و بهمن، عیدی و پاداش، قراردادی کردن کارگران روزمزد، واریز شدن سهمیه بازنشستگان آذرماه و حق بیمه کارگران به تأمین اجتماعی می‌باشند.

یادآوری می شود بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ بدنبال تجمع کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه، ساعت ۱۱ صبح یکی از کارفرمایان بنام رستمی به همراه تعدادی از نیروهای انتظامی در میان کارگران حاضر شد و شروع به سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی به جای توضیح عدم اجرای تعهداتش، کارگران را عامل عدم پرداخت مطالبات معرفی و آنان را با لحنی بد مورد ملامت قرار داد و در ادامه کرامت پام یکی از نمایندگان کارگران را آماج اتهامات خود گرفت و اعلام کرد ایشان نماینده شما نیست و سپس دست روی او بلند کرد که این امر خشم کارگران را برانگیخت.

در پی این وضعیت، محل استقرار رستمی از سوی کارگران خشمگین مورد سنگ پراکنی قرار گرفت و به علت شدت درگیری، نیروهای انتظامی حاضر درمحل که ناظر وضعیت بودند عملا کاری از دستشان برای پایان درگیری بر نیامد.

بنا بر این گزارش در ادامه این درگیری اسماعیل بخشی یکی از نماینده های کارگران برای جلوگیری از لطمات شدید جسمانی به رستمی ناچار شد خود را روی او بیاندازد و با سپر کردن خود به همراه برخی دیگر از کارگران او را سوار ماشین و از محل دور کردند. در این درگیری رستمی و تعدادی از کارگران زخمی شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment