ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شکنجه و قتل قباد اعظمی در بازداشتگاه اطلاعات و ۵سال حبس برای ابراهیم خالدی

شکنجه و قتل قباد اعظمی در بازداشتگاه اطلاعات و ۵سال حبس برای ابراهیم خالدی

قتل قباد اعظمی
ایران ـ اجتماعی

 شکنجه و قتل قباد اعظمی در بازداشتگاه اطلاعات و ۵سال حبس برای ابراهیم خالدی

بنا به گزارشی که به دستمان رسیده، یک جوان جوانرودی به نام قباد اعظمی که در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۶ توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شده بود، در بازداشتگاه‌های امنیتی این اداره و توسط مأموران بازداشتگاه به قتل رسیده است.

پس از تحویل جسد قباد اعظمی به خانواده‌اش، نزدیکان و خانواده وی از سوی اطلاعات این شهر، نسبت به اطلاع رسانی مرگ فرزندشان در بازداشتگاه، مورد تهدید و ارعاب قرار گرفتند.
به گفته یکی از نزدیکان خانواده اعظمی که نخواست نامش فاش شود، شواهد و قرائن دال بر شکنجه وی در بازداشتگاه اطلاعات می‌باشد.

از سوی دیگر مطلع شدیم که درادامه بازداشتهای گسترده در شهرهای کردنشین کشور، این‌بار ابراهیم خالدی یک دانشجوی سردشتی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخلو به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.
ابراهیم خالدی دانشجوی اهل سردشت که در دانشگاه ارومیه درس می خواند به « اتهام اقدام علیه امنیت ملی » به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده و حکم به وکیل این دانشجو ابلاغ شده است.

ابراهیم خالدی درپی اعتراضات وقیامهای سراسری و مردمی در ارومیه توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ارومیه بازداشت شد.
این دانشجو به بند ۱۳ زندان ارومیه منتقل شده است. نامبرده هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه به سر می‌برد. همچنین به ابراهیم خالدی ؛ اتهام توهین به مقدسات نیز زده شده است .

بر اساس آمار وارقام رسمی جمهوری اسلامی، در جریان اعتراضات سراسری دیماه امسال(۹۶) بیش از ۱۳۰دانشجو در شهرهای ایران بازداشت شده‌اند.
شماری دانشجویان بازداشتی با وثیقه‌های سنگین آزاد شدند؛ اما مجددا توسط نیروهای امنیتی و وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند؛ در این میان می‌توان از میکائل قلی‌راد دستگیرشده درجریان قیام دیماه نام برد که با قرار وثیقه آزاد شد؛ اما مجددا اورا بازداشت کرده‌اند .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment