ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شکنجه وحشیانه برای گرفتن اعتراف اجباری از دو بازداشتی بلوچ توسط مرزبانی

شکنجه وحشیانه برای گرفتن اعتراف اجباری از دو بازداشتی بلوچ توسط مرزبانی

شکنجه و اعتراف زندانیان بلوچ
ایران – اجتماعی

شکنجه وحشیانه برای گرفتن اعتراف از دو بازداشتی بلوچ توسط مرزبانی 

در اطراف چابهار دو شهروند روستایی بلوچ پس از بازداشت توسط مرزبانی نگور، به زاهدان منتقل شده و به شدت شکنجه و ” مجبور به پذیرش موارد دیکته شده“ گردیدند.

بر اساس گزارشات رسیده، مرادمحمد ده بلوچ ۴۵ ساله اهل روستای (مسونٹ/بان سنٹ) از توابع چابهار و عبدالماجد پایدار ۲۷ ساله اهل روستای سنگان دشتیاری ۷ ماه پیش توسط مرزبانی بازداشت شدند.
به گفته همین منبع این دو نفر توسط مرزبانی نگور در روستای محل سکونت خود بازداشت شدند.

دو شهروند بلوچ پس از ۷ ماه نگهداری و شکنجه در بازداشتگاه مرزبانی در زاهدان به بازداشتگاه وزارت اطلاعات زاهدان منتقل و ۵ روز پیش به زندان مرکزی زاهدان منتقل شدند.
در مدت بازداشت این دو زندانی در مرزبانی به شدت مورد شکنجه روحی و جسمی قرار گرفتند.

منبع مطلع در این باره گفت: “عبدالماجد پایدار و مراد محمد ده بلوچ را به اتهام قتل ۸ مامور مرزبانی و گروگان گرفتن ۵ سرباز بازداشت کردند در حالی که این کارها توسط گروه جیش العدل انجام شدند”

او اضافه کرد: ” این افراد اتهامات را نپذیرفتند به همین خاطر مرزبانی به شدت آنها را مورد شکنجه قرار دادند تا جایی که مراد محمد ده بلوچ بخاطر شدت شکنجه ها تقریبا بیناییش را از دست داده و سیاهی چشمانش سفید شدند و اشیا را فقط از فاصله بسیار نزدیک اندکی می بیند.“
همین منبع در رابطه با جزئیات شکنجه این افراد گفت: “آنها را لخت کردند و آب جوش روی بدنشان ریختند، . . . ، به صورت واژگون آویزانشان کردند، ناخن های دستشان را کشیدند، تا دو ماه اجازه حمام کردن به آنها ندادند، روزی فقط یکبار اجازه استفاده از سرویس بهداشتی داشتند، فقط یک وعده غذا میخوردند و در هنگام خورد غذا با شلاق به جان آنها می افتادند، حتی تا با شیشه نوشابه و گاهی با ریختن آب جوش در شیشه نوشابه مورد تجاوز قرار گرفتند، ضرب و شتم بدون حساب به بدنشان وارد کردند”

او در ادامه اضافه کرد: این دو زندانی هم اکنون در بند ۶ زندان مرکزی زاهدان هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment