ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شکنجه «احمد مارندگانی» و «احمد ملک‌زاده» دو زندانی در زندان سراوان بلوچستان

شکنجه «احمد مارندگانی» و «احمد ملک‌زاده» دو زندانی در زندان سراوان بلوچستان

شکنجه زندانیان
ایران – اجتماعی

شکنجه دو زندانی در زندان سراوان بلوچستان

بدنبال نشر گزارشات متعددی از نقض حقوق پایه‌ای زندانیان در زندان‌های مختلف کشور، این بار خبری را از وضعیت زندان سراوان بلوچستان دریافت کرده‌ایم که می‌گوید: احمد مارندگانی و احمد ملک زاده در دو واقعه مختلف توسط مسئولان زندان سراوان مورد ضرب و شتم و شکنجه  قرار گرفته‌اند.

بنا بر گزارش دریافتی، شب ۹ فروردین ماه احمد مارندگانی زندانی زندان سراوان که برای دریافت “جیره قرص” به بهداری مراجعه کرده بود به دلیل جر و بحث و انتقاد با دهیار انور پرکی، توسط پاس کلید پرویز پودینه مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
پرویز پودینه پاس کلید، پس از آن زندانی را تا در افسرنگهبانی برده و افسرنگهبان مهرداد خمر او را به درب زندان دستبند زده و با باتوم شکنجه کرده است.
منابع مطلع گفتند: “احمد مارندگانی هر چه التماس میکرد گوش نمی‌کردند و با اینکه خاموشی زندان از ساعت ده و نیم شروع می شود تا صبح او را اذیت کردند و حتی سر و صداهای ناشی از شکنجه و ضرب و شتم او باعث بهم خوردن آرامش همه بندهای زندان شد.”

این منبع همچنین گفت: “زندانی دیگری به نام احمد ملکزاده قصد داشت جهت مطالعه به کتابخانه زندان برود که با ممانعت پاس کلید امید هفتادملا رو به رو می شود، و سر این موضوع جر و بحث می کنند، و هفتادملا زندانی را به افسرنگهبانی می برد. و اسماعیل نورا افسرنگهبان او را دست بند زده و مورد شکنجه قرار میدهد.”
وی افزود: “پس از ضرب و شتم شدید احمد ملک زاده را به قرنطینه زندان منتقل کردند و تا این لحظه همچنان در قرنطینه نگهداری می شود”

گفتنی است، پیشتر نیز گزارشهای از نقض حقوق زندانیان در زندان سراوان منتشر شده بود، از جمله ضرب و شتم و انتقال به قرنطینه، و انتقال ناگهانی عمادالدین ملازهی به مکانی نامعلوم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment