ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شکایت سیاستمدار آلمانی از شاهرودی به خاطر “جنایت علیه بشریت”

شکایت سیاستمدار آلمانی از شاهرودی به خاطر “جنایت علیه بشریت”

شکایت سیاستمدار آلمانی
ایران – اجتماعی 

شکایت سیاستمدار آلمانی از شاهرودی به خاطر “جنایت علیه بشریت”

آقای فولکر بک، نماینده پیشین پارلمان آلمان از محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که جهت درمان در آلمان بسر می‌برد به دلیل “قتل و جنایت علیه بشریت” شکایت کرده است.

نماینده پیشین پارلمان آلمان از حزب سبزها به سفر محمود هاشمی شاهرودی به آلمان و بستری شدن او در بیمارستان شهر هانوفر به شدت انتقاد کرد. وی یک شکایتی رسمی علیه شاهرودی تنظیم و آن را به مقامات قضایی ایالت نیدرزاکسن آلمان ارسال کرده است.
آقای فولکر بک در شکایت خود شاهرودی را به “قتل، نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت” متهم کرده است. گفته می‌شود این شکایت در روز دوشنبه (۸ ژانویه/ ۱۸ دی) صورت گرفته است.

او در رابطه با شکایت خود به روزنامه “بیلد” گفت: «ما نه تنها مجاز نیستیم که بیمارستان و آسایشگاهی برای جنایتکاران علیه حقوق بشر باشیم، بلکه باید آنها را مجبور به پاسخگویی کنیم.»
آقای بک تاکید کرد که دولت آلمان نباید دچار این خطا شود و برای افرادی با چنین پیشینه‌ای مصونیت دیپلماتیک قائل شود. وی از شاهرودی به عنوان “سازمانده کشتار گروهی” در ایران یاد کرد.

آقای فولکر بک در مصاحبه‌ای با دویچه‌وله گفت: «من سال ۲۰۰۶ به ایران سفر کردم و غیر از نمایندگان مجلس گفتگوهای بسیاری در مورد وضعیت حقوق بشر در این کشور با نمایندگان نهادهای مذهبی  و  نمایندگان  اقلیت‌های دینی ایران داشتم.  من سال‌ها عضو کمیسیون حقوق بشر بودم و گزارشهای مربوط به نقض حقوق بشر در ایران را دنبال می‌کردم. »

فولکر بک اضافه می‌کند: «ایران کشوری است که منشور حقوق بشر سازمان ملل متحد را امضا کرده است اما ایران به تمام مفاد این منشور عمل نمی‌کند به عنوان مثال افرادی را که زیر سن قانونی مرتکب جرم شده‌اند را اعدام می‌کند. به نظر من آلمان باید به صراحت برای دولت ایران روشن کند که احترام به حقوق بشر برای ما بسیار مهم است و اقتصاد تنها اولویت ما نیست. این موضع‌گیری باید در روابط ما با ایران و همین‌طور عربستان سعودی روشن شود. »

یادآوری می‌شود بنابر خبرهای رسیده از آلمان، دادستان کل آلمان دستور بازداشت محمود هاشمی شاهرودی را صادر کرده و وی پس از پایان دوره درمان قادر به ترک خاک آلمان نمی‌باشد.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment