ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شکایت خانواده دائمی به خانم عاصمه جهانگیر در مورد انتقال وحشیانه آتنا دائمی به زندان قرچک ورامین

شکایت خانواده دائمی به خانم عاصمه جهانگیر در مورد انتقال وحشیانه آتنا دائمی به زندان قرچک ورامین

آتنا دائمی و مادرش
ایران – اجتماعی

شکایت خانواده دائمی به خانم عاصمه جهانگیر در مورد انتقال وحشیانه آتنا دائمی به زندان قرچک ورامین

روز پنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ۹۶ آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دو زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین پس از ضرب و شتم شدید توسط ۵ بازجوی مرد به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

پس از  انتقال وحشیانه آتنا دائمی پدر و مادر و خانواده این زندانی سیاسی اقدام به نوشتن شکایتنامه و دادنامه‌ای خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر خانم عاصمه جهانگیر نمودند.
خانواده دائمی از خانم عاصمه جهانگیر نه تنها به خاطر مسئولیتش بلکه به خاطر یک زن و یک مادر خواهان کمک برای نجات جان و آزادی دخترشان شدند.

آتنا دائمی و پدرش
آتنا دائمی و پدرش

متن نامه خانواده دائمی بشرح زیر است:

خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر در امر ایران
با سلام

خانم عاصمه جهانگیر از شما خواهش میکنیم نه فقط به خاطر مسئولیت سنگین شما در گزارشگری ویژه حقوق بشر بودن، بلکه به عنوان یک زن و یک مادر و به حکم انسانیت صدای ما حسین دائمی ومعصومه نعمتی پدر و مادری باشید که روز را با خبر ضرب و شتم شدید دختر در بندشان آغاز کرده اند.
جان فرزندمان در خطر است

در تاریخ ۵ بهمن آتنا دائمی و هم بندش گلرخ ابراهیمی ایرایی با ضرب و شتم شدید به بند قرنطینه زندان قرچک منتقل شدند. بدون اینکه به وکیل وی اطلاع دهند و بدون رعایت هر گونه موازین حقوقی و انسانی و بدون اینکه اجازه همراه داشتن وسایل شخصیشان را داشته باشند.
این در شرایطی است که بهترین سالهای جوانی آتنا را به جرم دفاع از حقوق کودک و پای فشردن بر حقوق انسانی زنان و دفاع از انسانیت و مخالفت با اعدام در زندان در طی احکام سنگین به تباهی کشانده اند. اما برای سیستم قضایی حکومت ایران این تاوان کافی نیست و در تمام روزهای زندان تلاش کرده اند که آتنا و خانواده ی ما روی آرامش را نبینند.
مدتیست که با طرح شکواییه های به ظاهر خصوصی و پرونده سازی های عجیب و غریب ، فشار روانی برای آتنا ایجاد کرده اند
و در ادامه این روند امروز اتنا دائمی و هم بندیش‌گلرخ ابراهیمی ایرایی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و به زندان قرچک ورامین منتقل کرده اند.
وجود شرایط ناامن و شکنجه های جسمی و روانی در شرایطی که آتنا برای لغو احکام صادره برای خواهرانش به ناچار اقدام به اعتصاب غذای ۵۴ روز کرد و در طی اعتصاب غذا کیسه صفرای خود را از دست داد و تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر نیز شرایط جسمی مناسبی ندارد.
ما نگران جان دخترمان هستیم و بدینوسیله از شما میخواهیم که برای آزادی آتنا تلاش کنید.
حق آتنا ماندن در زندان نیست.
کمک کنید دخترمان ازاد شود.

۵ بهمن ماه ۱۳۹۶
خانواده دائمی

«ایران کارگر» ضمن محکوم کردن اقدامات وحشیانه و غیرانسانی دستگاه قضائيه و اطلاعات جمهوری اسلامی علیه  زندانی سیاسی آتنا دائمی و همه زندانیان سیاسی، مراتب حمایت و همدردی خود را به خانواده محترم دائمی ابراز می‌دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment