شوک‌آور و ننگ‌آور؛ خانه های خالی ۷هزار مدیر ارشد دولتی در یک روستای شمال - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > شوک‌آور و ننگ‌آور؛ خانه های خالی ۷هزار مدیر ارشد دولتی در یک روستای شمال

شوک‌آور و ننگ‌آور؛ خانه های خالی ۷هزار مدیر ارشد دولتی در یک روستای شمال

خانه شمال

ایران – چپاول اموال

ایران- خانه‌ های خالی ۷هزار مدیر ارشد دولتی در یک روستای شمال

خبر شوک‌آور و ننگ‌آور است؛ این خبر را رسانه های حکومتی منتشر کرده و نمایندگان مجلس نیر در جریان جنگ و دعواهای جناحی به آن اعتراف کرده اند.
مدیران ارشد دولتی و از جمله مدیرانی که باید ناظر بر منابع طبیعی و زمین‌خواری باشند، متهم اصلی نابودی خطه شمال کشورند. آنان برای خودشان در بکرترین نقاط شمال زمین را می‌خورند و خانه و ویلا می‌سازند.
پرونده‌ای که دو سال پیش در مجلس باز شد و سربسته درباره آن صحبت به میان آمد، حالا با عدد و رقم بازتر شد. نماینده آمل می‌گوید در گردنه حیران ۳۸ ویلا به ۵۰۰ ویلا رسیده و در روستای زیارت گرگان که کلاً شش خانه وجود داشته است ۷ هزار ویلا ساخته‌اند! چه کسانی؟ مدیران ارشد کشور!

از بین رفتن اراضی جنگلی و کشاورزی و توسعه ساخت‌وساز سبب شده است تا ویلاهای رنگارنگ به جای این اراضی سبز شود. روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز از یکسو سبب افزایش پرونده‌های قضایی شده و از سوی دیگر تبدیل و تغییر کاربری اراضی ملی لطمه بسیاری به سرمایه‌های ملی زده است.
در حقیقت برخی از افراد و دستگاه‌ها با استفاده از خلأ‌های نظام اداری و با دور زدن دستگاه‌های نظارتی با تثبیت تخلفات خود به سرمایه‌های نجومی دست یافته‌اند. در این خصوص یکی از نمایندگان مجلس اعتراف کرد و گفت: اکثر زمین‌خواری‌ها در مناطق روستای زیارت و گردنه‌حیران از سوی منابع طبیعی و دستگاه‌های نظارتی صورت گرفته است.

خانه شمال

نماینده آمل در مجلس درباره زمین‌خواری در استان گیلان می‌گوید:

تعداد خانه‌ های مسکونی در گردنه حیران از ۳۸ به بیش از ۵۰۰ خانه افزایش پیدا کرده است و متأسفانه ساخت‌وسازهای بسیاری از سوی مسئولان و مدیران ارشد کشوری در این منطقه انجام شده است؛ یا در روستای زیارت استان گلستان شش خانه به ۷ هزار خانه افزایش پیدا کرده است! اکثر زمین‌خواری‌ها در این مناطق از سوی افرادی انجام شده که ناظر بر امور زمین هستند!
مهاجرت معکوس از شهرها به مناطق خوش و آب و هوا توسط افراد ثروتمند از یکسو و ناکارآمدی و همراهی برخی دستگاه‌های مسئول بحث‌های

زمین‌خواری را به معضلی تبدیل کرده است که رسیدگی به آن سال‌ها زمان و صرفه هزینه لازم دارد .
در حالی که اراضی و منابع ملی در بحث زمین‌خواری توسط افراد و برخی دستگاه‌ها با تغییر کاربری به تاراج می‌رود می‌توان گفت که مجموعه‌ای از افراد مسئول و سوءاستفاده‌کننده با بهره‌گیری از رانت و بوروکراسی اداری عملاً دست به تاراج بیت‌المال زده‌اند.
در این زمینه نبود سند مالکیت، ارائه خدمات به ساخت‌وسازی‌های غیرمجاز و برخورد قاطع نکردن با متجاوزان به بیت‌المال سبب شده است تا زمین‌خواری با امضاهای طلایی گسترش یابد.

اما ریشه در کجاست؟

درحاکمیت کنونی؛ میلیارد میلیارد دلار پول نفت و گاز و دیگر ثروتهای ملی این مردم به کیسه‌های گشاد مقامات و آقازاده‌ها و باندهای حاکم ریخته‌ می‌شود و بخشی از این ثروت نیز با ارسال سلاح برای کشتار مردم کشورهای منطقه مانند عراق و سوریه و یمن برای گسترش همین حاکمیت به هدر می‌دهد. .

واقعیت این است همه درآمد ناشی از منابع عظیم، بگفته قالیباف به جیب ۴ درصد از جمعیت ایران یعنی همان حلقه حاکمیت و مسئولین و مدیران دولتی و فرماندهان سپاه و بسیج و  آقازاده و . . .  ریخته می‌شود.

این همه حاصل ۳۹ سال حاکمیت ناکارآمدی است که نه قصد و اراده خدمت به مردم را دارد و نه توان آنرا. حاکمیتی که غرق در دزدی و چپاول فقط به فکر به هدر دادن تمامی سرمایه‌ها و منابع ثروت ایران در دزدیهای نجومی و در تأمین هزینه‌ جنگهای مختلف در منطقه است.

واقعیت این است این گزارش فقط گوشه ای از فقر و نابرابریها در ایران امروز است. امروز کودکان و حتی بزرگسالان نامرئی در جاجای این مملکت در فقر و ناداری و بیکاری و در عین حال ناامیدی و بدون خانه و کاشانه گذر عمر می‌کنند و مرگ برای آنها همچون گریزگاهی از این همه مصیبت و بدبختی، چقدر شیرین جلوه میکند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment