ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ماه‌ها عدم پرداخت دستمزد کارگران شهرداری لوشان و بروجرد به بهانه کاهش درآمد!

ماه‌ها عدم پرداخت دستمزد کارگران شهرداری لوشان و بروجرد به بهانه کاهش درآمد!

شهرداری لوشان
ایران – کارگری

۴ ماه عدم پرداخت دستمزد کارگران شهرداری لوشان و بروجرد به بهانه کاهش درآمد

۷۰ تن از کارگران شهرداری به دلیل آنچه که کاهش درآمد شهرداری لوشان عنوان می‌شود، با احتساب اسفند ماه، ۴ ماه معوقات مزدی طلبکارند. در عین حال تعدادی از همکاران با سابقه آنها که از سال پیش بازنشسته شده‌اند امکان دریافت سنوات پایان خدمت خود را ندارند.

رئیس شورای شهر لوشان عین‌الله غیاثورند، درباره مطالبات معوقه کارگران شهرداری لوشان گفت: کاهش درآمد شهـرداری لوشان باعث بروز مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی شده به همین دلیل هم ‌اکنون کارگران تا ۴ ماه معوقات مزدی طلب دارند.
غیاثورند با بیان اینکه پیش از این مطالبات معوقه کارگران شهـرداری لوشان به حداقل شش ماه می‌رسید و با پیگیری انجام شده بخشی از این مطالبات پرداخت شد، افزود: اعضای جدید شورا از بدو آغاز فعالیت خود تمام تلاش خود را برای کاهش بدهی‌های مالی شهـرداری به پیمانکاران و کارگران معطوف کرده‌اند.
او می‌گوید، بخش دیگری از مشکلات شهـرداری لوشان مربوط به طلب برخی نهادهای دولتی و خصوصی از شهـرداری بازمی‌گردد که ارزش آن دست‌کم به ۸ میلیارد تومان می‌رسد و امروز حدود یک میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

فساد در شهرداری بروجرد لرستان !

شهرداری بروجرد

براساس گزارش دیگری از شهرداری بروجرد، کارگران و کارمندان شهـرداری بروجرد ٨ ماه حقوق عقب افتادە دارند. امیر جاویدپور شهردار می گوید حقوق هر ماە کارکنان و کارمندان شهـرداری ٤ میلیارد تومان است و شهـرداری با مشکلاتی زیادی مواجە است. این درحالیست کە درآمدهای شهـرداری صرف برخی از اعضای شورا و افراد نزدیک بە شهردار می شود و روشن نیست برخی عوامل شورای شهر و شهـرداری بروجرد لرستان چگونە بە ثروتهای کلان میلیاردی دست یافتەاند.

به گفته این کارگران، قرار است کارگران و کارمندان شهرداری بروجرد در صورت عدم پاسخگویی و ادامە دریافت نکردن حقوق تجمع اعتراضی داشتە باشند کە در خبرهای بعدی اعلام خواهد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment