ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > شلیک نیروی انتظامی به کولبران در مرز سردشت و زخمی شدن یک کولبر زحمتکش

شلیک نیروی انتظامی به کولبران در مرز سردشت و زخمی شدن یک کولبر زحمتکش

کولبر
ایران – کولبران

شلیک نیروی انتظامی به کولبران در مرز سردشت و زخمی شدن یک کولبر زحمتکش

به گفته یک منبع محلی، یک کولبر اهل سردشت براثر شلیک مستقیم نیروهای انتظامی مجروح و راهی بیمارستان شد.

براساس گزارش رسیده، شامگاه شنبه ۴ فروردین‌ ماه، گروهی از کولبران کُرد در مرز سردشت در کمین نیروهای انتظامی افتاده‌اند و در نتیجه شلیک این نیروها، یک کولبر زحمتکش به نام «لقمان محمدزاده» ٣٧ ساله و متاهل اهل روستای «شموله» از توابع «ربط» به شدت زخمی شده است.
این کولبر زحمتکش که در حوالی روستای «کانی زرد» دچار این حادثه شده، از ناحیه ران و شکم زخمی و جهت معالجه پزشکی به بیمارستان سردشت انتقال یافته است.
در خبر دیگری، روز یکشنبه بیست و هفتم اسفندماه، در نتیجه تعقیب و گریز نیروهای انتظامی در اورامان، یک کولبر کُرد به نام “محمد «اهل روستای «اسکول» از توابع مریوان از گردنه تته سقوط و به شدت زخمی شد.

یک منبع مطلع در این رابطه گفت: این کولبر مجروح برای معالجه پزشکی به بیمارستان مریوان منتقل و تحت مراقبت پزشکی می‌باشد و پزشکان بیمارستان وضعیت عمومی وی را وخیم اعلام کردند.
همین منبع افزود: این کولبر زحمتکش در نتیجه تعقیب و گریز نیروهای انتظامی دچار این حادثه شده است.

نبود کار و منبع درآمد، نابرابری در اشتغال و استخدام و وجود نگاه امنیتی به کُردستان و مردم در مناطق مرزی غرب کشور و نیز به تاراج رفتن منابع زیرزمینی و ذخایر آن سبب گردیده است تا بخش اعظمی از نیروی کار کُردها به سوی قاچاغ و امرار معاش از این راه، سوق داده شود.

بخشی از این نیروی کار ناچار به کولبری می‌باشند که یکی از سخت‌ترین شیوه‌های امرار معاش هم از لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ روحی و هم روانی می‌باشد که این هزینه گزاف جسمی و روانی برای نیروی کار جوان تحصیلکرده بسی گزافتر از دیگران است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment