ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن یک کولبر به نام «ابراهیم سلیمانی»؛ کلیپ

شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن یک کولبر به نام «ابراهیم سلیمانی»؛ کلیپ

ایران – اجتماعی

 شلیک مستقیم نیروی انتظامی و قتل یک کولبر به نام ابراهیم سلیمانی ؛ کلیپ

«ابراهیم سلیمانی»یک کولبر اهل سردشت براثر شلیک مستقیم  ماموران نیروی انتظامی در دم جان سپرد.

براساس گزارش رسیده شامگاه دوشنبه ششم فروردین‌ماه، ماموران نیروی انتظامی گروهی از کولبران را هدف قرار دادند که در نتیجه شلیک مستقیم این نیروها به کولبران ، یک کولبر به نام “ابراهیم سلیمانی” اهل روستای “کانی زرد” از توابع سردشت در دم جان خود را از دست داد.

این کولبر متاهل و دارای پنج فرزند می‌باشد که در ارتفاعات کانی زرد مورد اصابت قرار گرفت.

بنا به گزارشات رسیده همچنین در شامگاه شنبه چهارم فروردین‌ماه، گروهی از کولبران در مرز سردشت در کمین ماموران نیروی انتظامی افتادند و در نتیجه شلیک این نیروها، یک کولبر به نام “لقمان محمدزاده” ٣٧ ساله و متاهل اهل روستای “شموله” از توابع “ربط” به شدت زخمی شد.

نیروهای دولتی با کولبران و کاسبکاران در کردستان تحت عنوان “قاچاقچیان کالا” برخورد می‌کنند، در حالیکه ساکنین مناطق کُردنشین ایران به سبب نبود فرصت‌های شغلی و نگاه امنیتی حکومت به این مناطق، از روی اجبار به شغل پُرخطر کولبری روی آورده و  بسیاری از کولبران مورد هجوم نیروهای انتظامی و نظامی قرار گرفته و جان خود را از دست می‌دهند.

نبود کار و منبع درآمد، نابرابری در اشتغال و استخدام و وجود نگاه امنیتی به کُردستان و مردم در مناطق مرزی غرب کشور و نیز به تاراج رفتن منابع زیرزمینی و ذخایر آن سبب گردیده است تا بخش اعظمی از نیروی کار کُردها به سوی قاچاغ و امرار معاش از این راه، سوق داده شود.

بخشی از این نیروی کار ناچار به کولبری می‌باشند که یکی از سخت‌ترین شیوه‌های امرار معاش هم از لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ روحی و هم روانی می‌باشد که این هزینه گزاف جسمی و روانی برای نیروی کار جوان تحصیلکرده بسی گزافتر از دیگران است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment