ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن یک کاسبکار دیگر کرد

شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن یک کاسبکار دیگر کرد

شلیک مستقیم

ایران ـ کولبران

شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن یک کاسبکار دیگر کرد

یک کاسبکار کُرد در پیرانشهر درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی حکومت ایران جان خود را از دست داد.

درحالیکه چندروز بیشتر از اقدام ضدانسانی و جنایتکارانه  قتل دو کولبر زحمتکش که منجر به اعتراضات گسترده مردمی در تمامی استان کردستان و استان کرمانشاه شد نمی‌گذرد و در حالیکه هنوز مردم این منطقه از شوک قتل کولبران بیگناه بیرون نیامده‌اند و خانواده‌های آنها داغدار هستند، بنابر گزارشات رسیده روز جمعه هفدهم شهریورماه، یکبار دیگر نیروهای انتظامی مستقر در پاسگاه “سیلوه” پیرانشهر، خودروی شخصی یک شهروند کاسبکار کُرد را به رگبار بستند و در نتیجه این کاسبکار زحمتکش  در دم جان باخت.

بنابه گزارش منابع مطلع،  هویت این کاسبکار کُرد “سالار”، متأهل و اهل مهاباد اعلام کرد.

به گفته یک منبع آگاه، نیروهای انتظامی  خودروی این شهروند کُرد را مورد تیراندازی قرار داده‌اند.
این منبع تأکید کرد که نیروهای انتظامی بدون اخطار قبلی خودروی این شهروند کُرد را در سه راه “پیرکانیان” پیرانشهر به رگبار بسته‌اند.
شلیک مستقیم نیروهای نظامی به شهروندان کُرد در جاده‌های کُردستان ایران به ظن حمل کالای قاچاق یکی از دلایل کشته شدن مستمر این شهروندان زحمتکش  است.  در بسیاری موارد هم بعد از آن مشخص می‌شود که این شهروندان هیچ گونه کالای قاچاقی را به همراه نداشته‌اند.

نکته مهم دیگر وضعیت اسفبار خانواده کولبران جان‌باخته بعد از دست دادن نان‌آور خانواده‌شان می‌باشد. بنابر اطلاعات بدست رسیده، مصاحبه‌های متعدد شبکه حقوق بشر کردستان با خانواده این قربانیان، حاکی از وضعیت بسیار بد خانواده‌های کولبران کشته شده به لحاظ روانی و اقتصادی در نبود پدر، همسر یا برادر و فرزند خانواده است. هیچ نهاد دولتی در خصوص کمک به این خانواده‌ها که نان‌آوران‌شان توسط نیروهای نظامی به قتل رسیده‌اند، پاسخگو نیست.
به گفته صالح نیکبخت، وکیل سرشناس کُرد، براساس قانون حکومت اسلامی ایران، “اگر فردی سرنشین یک خودرو باشد، ابتدا باید لاستیک ماشین را هدف گلوله قرار داد و سپس راننده را دستگیر کرد”.
این وکیل می‌گوید: در بسیاری موراد دیده شده که نیروهای نظامی این ماده‌ی قانونی را رعایت نکرده و مستقیما سرنشینان خودرو را هدف تیراندازی قرار می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment