ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن دو کولبر محروم

شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن دو کولبر محروم

شلیک به کولبران

ایران – کولبران

شلیک مستقیم نیروی انتظامی و جان باختن دو کولبر محروم نیروی انتظامی

باز هم دو کولبر کُرد دیگر در بانه هدف شلیک مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفته و جان باختند.

بنابر گزارشات رسیده ، صبح امروز دوشنبه سیزدهم شهریور ماه، دو کولبر کُرد در مرز بانه هدف تیراندازی نیروهای انتظامی مرزی قرار گرفتند.
منابع مطلع هویت این دو کولبر کُرد را “حیدر فرجی” ٢١ ساله اهل روستای “ششه” و “مامه قادر” ٤٥ ساله اهل روستای “وزمله” اعلام کرد.
نیروهای انتظامی این دو کولبر کُرد را در حوالی روستای “هنگ ژال” در مرز بانه مورد اصابت گلوله قرار داده‌اند.
یک منبع مطلع گفت: “خانواده‌های این دو کولبر جان‌ باخته فرماندار بانه را مقصر روی دادن چنین حادثه‌ای می‌دانند و می‌گویند تیراندازی به کولبران به دستور وی بوده است.”

او در ادامه افزود: “جان باختن این دو کولبر کُرد نارضایتی شدید شهروندان بانه‌ای را درپی داشته و خانواده‌های این دو کولبر در مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.”
مردم کردستان و خانواده‌های این دو کولبر جان ‌باخته خواستار مجازات عاملان این حادثه می‌باشند.
کشتار گسترده کولبران در حالی است که پیشتر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کُردستان اعلام کرده بود: “به جرات خواهم گفت که از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تا کنون حتی یک کولبر در مرزهای کُردستان کشته و یا زخمی نشده است”.
تاکنون هیچ شخصیت حقوقی و حقیقی در ارتباط با شلیک مستقیم به کولبران و کاسبکاران مرزی کُردستان مورد پیگرد قانونی قرار نگرفته و پرونده‌ی قضایی افرادی که زخمی شده و یا جان خود را از دست می‌دهند به بهانه “حفظ و صیانت از مرزها” به نتیجه‌ی مشخصی نمی‌رسند.

بدین ترتیب علاوه بر جان باختن روزانه این زحمتکشان، روزانه انبوهی خانواده و کودک بی سرپرست در معرض فقر و بی خانمانی و انواع آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن  قرار می‌گیرند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment