ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز سردشت به کولبران و مجروح کردن دو کولبر زحمتکش

شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز سردشت به کولبران و مجروح کردن دو کولبر زحمتکش

شلیک مستقیم نیروهای نظامی
ایران ـ کولبران

شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز سردشت به کولبران و مجروح کردن دو کولبر زحمتکش

شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز سردشت بر روی شماری از کولبران زحمتکش، دو مجروح بر جای نهاده است. بر پایه گزارش دریافتی نیروهای نظامی، گروهی از کولبران در مرز “بیوران” سردشت، مورد تیراندازی قرار داده‌اند که در نتیجه این تیراندازی دو کولبر زخمی شده‌اند.

این گزارش حاکی است که شامگاه سه‌شنبه بیست و سوم مرداد ماه ۱۳۹۷، نیروهای نظامی  مستقر در پاسگاه “بردپان” در روستای “بیوران” از توابع سردشت بدون اخطار قبلی گروهی از کولبران کُرد را به رگبار بسته‌اند. در جریان تیراندازی و شلیک مستقیم این نیروهای نظامی، دو کولبر کُرد به نام‌های ” ریبوار خضرپور ” اهل روستای ” میر شیخ حیدر ” و ” محمد حمزه پور ” اهل روستای ” باساوه ” زخمی شدند.

این دو کولبر کُرد که به شدت مجروح شده بودند، جهت مداوای پزشکی به مراکز درمانی سردشت منتقل شدند. آنها هم ‌اکنون تحت مراقبت پزشکی می‌باشند و پزشکان وضعیت ریبوار خضرپور را وخیم اعلام کرده‌اند.

در همین رابطه ، روز سه‌شنبه بیست و سوم مردادماه نیز ، یک کولبر کُرد به نام ” اسماعیل عزیزی ” اهل شهرستان مهاباد در مرز ” کانی زرد ” سردشت با شلیک مستقیم نیروهای نظامی مستقر در منطقه مرزی، جان باخت. در حادثه منطقه « کانی زرد » نیز نیروهای نظامی بدون اخطار قبلی این کولبر کُرد را هدف قرار دادند.

همچنین روز یکشنبه بیست و یکم مردادماه ۱۳۹۷، یک کولبر دیگر کُرد به نام “صبور یاری” ٣١ ساله اهل روستای “شمشیر” از توابع بخش مرکزی پاوه بر اثر انفجار مین در مرز نوسود به شدت زخمی و یک پای خود را از دست داد. در هر سه حادثه، کولبران جهت تهیه مایحتاج زندگی خود و خانوده‌شان به شغل پرخطر کولبری در مناطق مرزی سردشت روی آورده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment