ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > شلیک مستقیم نیروهای مرزی و زخمی شدن دو کولبر

شلیک مستقیم نیروهای مرزی و زخمی شدن دو کولبر

شلیک به کولبر

ایران – کولبران

شلیک مستقیم نیروهای مرزی و زخمی شدن دو کولبر

به دنبال شلیک مستقیم نیروهای نظامی مرزی، یک کولبر کُرد به شدت زخمی و به مراکز درمانی سردشت منتقل شد.
بنابر گزارشات رسیده ، روز شنبه اول مهرماه ۱۳۹۶، شلیک مستقیم نیروهای نظامی مرزی باعث زخمی شدن یک کولبر کُرد در منطقه سردشت گردید.
منابع مطلع از سردشت هویت این کولبر کُرد را “خضر مام قادر” اهل روستای “خری آغلان” از توابع منطقه بیتوش سردشت اعلام کردند.
به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از اصابت گلوله، این کولبر کُرد به مراکز درمانی سردشت منتقل شده است.

همچنین بعداز ظهر روز شنبه اول مهرماه  ١٣٩٦بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای مستقر در پاسگاه بیتوش بسوی کولبران،  کولبری بنام خدر فرزند قادر از اهالی روستایخری_آغەلان” از توابع سردشت زخمی شده است. این کولبر زحمتکش که روز شنبه اول مهر در نزدیکی روستای “بیتوش” در نتیجه تیراندازی پاسگاه مستقر در این روستا زخمی شده بود، خدر اسپندار” فرزند احمد جؤالا  نام دارد و ساکن روستای ” فقی سلیمان” از توابع سردشت است. شاهدان عینی می گویند که تیر به ران پایش  اصابت کرده است.

تیراندازی بسوی کولبران و مجروح و از کار افتاده کردن آنان بدستور مقامات بالای حکومتی صورت می گیرد. جا دارد که مردم کردستان در هر حرکت اعتراضی خود خواهان پایان دادن به کشتار کولبران، محاکمه و مجازات آمرین و عاملین کشتار آنان و پرداخت خسارت به خانواده هایشان شوند.

یادآوری می شود که، روز پنجشنبه ۳۰ شهریورماه نیز، یک کولبر کُرد به نام “فرزاد قادری” اهل روستای “نیسانه” از توابع نوسود در منطقه اورامان مورد تیراندازی نیروهای انتظامی قرار گرفت که بر اثر این تیراندازی این کولبر از ناحیه پا به شدت زخمی گردید.
این کولبر زحمتکش به دلیل اصابت چندین گلوله به ناحیه پا، به شدت مجروح و به مراکز درمانی کرمانشاه منتقل شد.

در روزهای اخیر و بدنبال بالا گرفتن بحث همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، نیروهای سپاه اقدام به اعزام گسترده نیرو و سلاح‌های سنگین به مناطق مرزی شهرهای کردستان کرده است.
به گفته شاهدان عینی، فضایی امنیتی بر شهرهای مرزی حاکم می‌باشد و کنترل معابر مرزی و گذرگاه‌ها شدت یافته است.

ساکنین مناطق مرزی کردستان نیز این اقدامات سپاه را با برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان مرتبط می‌دانند.
بگفته ساکنین مناطق مرزی، “کنترل معابر مرزی توسط نیروی انتظامی و مرزبانان و محدود شدن تردد در مرزها، تأثیر منفی بسیار جدی بر معیشت کولبران و کاسبکاران زحمتکش خواهد داشت که تنها محل کسب درآمدشان کار پرزحمت و پر مخاطره کولبری است. 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment