ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی و زخمی شدن یک کولبر دیگر در سردشت

شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی و زخمی شدن یک کولبر دیگر در سردشت

زخمی کولبر شلیک

 ایران – کولبران

 شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی و زخمی شدن یک کولبر دیگر در سردشت

براساس گزارشات رسیده روز ، یک کولبر زحمتکش دیگر درپی شلیک مستقیم ماموران  نیروی انتظامی زخمی و به بیمارستان انتقال یافت.
بنابه گزارشات رسیده از سردشت، هویت این کولبر کُرد “محمد خالدی” می‌باشد.
این کولبر زحمتکش نیمه شب شنبه بیست و نهم مهرماه به‌همراه گروهی از کولبران در منطقه “قندول” سردشت هدف شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی  قرار گرفته ‌بود.
به گفته یک منبع آگاه، درپی اصابت گلوله به ناحیه پهلو و کمر، کولبر زحمتکش کُرد به شدت مجروح و به دلیل شدت جراحات وارده به مراکز درمانی ارومیه منتقل شده است.
زخمی شدن این کولبر همزمان با جان باختن یک کاسبکار کُرد به نام “پشتیوان معین” اهل روستای “گولان” از توابع سردشت بوده است.
پشتیوان معین نیمه شب شنبه بیست و نهم مهرماه در مسیر دولبی واقع در منطقه آلان سردشت با شلیک مستقیم گلوله جان خود را از دست داد.

طبق آمار گرد‌آوری شده توسط شبکه حقوق بشر کُردستان، در «سال ۲۰۱۶» شهرستان «سردشت» با آمار «۱۸ مورد قتل و زخمی»، «مرگبارترین منطقه جغرافیای کردستان» برای کولبران محسوب میشود و به دلیل عدم پیگیرد قضایی نیروهای نظامی که مرتکب به قتل کولبران هستند، هر ساله آمار کشتار کولبران رو به افزایش است.
بنابه گزارش آژانس خبررسانی کردستان ،کردپا، طی شش‌ماه نخست سال جاری، ١٢١ کولبر کُرد در مناطق مختلف کردستان درپی شلیک مستقیم نیروهای نظامی حکومت ایران کشته و زخمی شده‌اند.

یادآوری می‌شود کارشناسان و حقوقدانان براین باورند، با استناد به خود قانون بکارگیری اسلحه، شلیک به کولبران کُرد نقض قوانین است.
طبق قانون بکارگیری اسلحه در ایران، فرد تحت تعقیب باید با صدا زدن مطلع و آگاه شود و سپس تیر هوایی و در نهایت تیراندازی کمر به پایین صورت گیرد.
کولبری یکی از بزرگترین چالش‌های روبروی مردم مناطق مرزی است و خانواده‌های زیادی از این راه امرار معاش می کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment