ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شلیک مستقیم به کاسبکاران و تلف شدن ۴۵ رأس اسب

شلیک مستقیم به کاسبکاران و تلف شدن ۴۵ رأس اسب

شلیک مستقیم به کاسبکاران
ایران – کولبران

شلیک مستقیم به کاسبکاران و تلف شدن ۴۵ رأس اسب

در شلیک مستقیم به کاسبکاران توسط نیروی انتظامی در شهرستان اشنویه بیش از ۴۰ اسب بارکش کاسبکاران تلف شدند

براساس گزارشات رسیده روز چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ نیروی انتظامی در «میرآباد» اشنویه اقدام به شلیک به سمت گروهی از کاسبکاران کرد. نیروی انتظامی کاسبکاران همراه با اسبهایشان را هدف رگبارهای مستمر قرار دادند. در شلیک مستقیم به کاسبکاران از سوی نیروی انتظامی، این کاسبکاران توانستند جان سالم بدرببرند؛ اما رگبار گلوله‌های شلیک شده توسط نیروی انتظامی انبوهی از اسبهای کاسبکاران که حداقل ۴۵ رأس اسب را شامل می‌شد از پای در آورد.

اسبها تنها وسیله امرار معاش کاسبکاران زحمتکش و بی‌بضاعت هستند که با هزینه زیاد خریداری می‌شوند؛ اما نیروی انتظامی بدون کمترین ملاحظه‌ای آنها را به رگبار می‌بندد. شلیک مستقیم به کاسبکاران و کولبران، به رویه ثابت نیروی انتظامی و مرزبانان تبدیل شده است

در این واقعه پس از شلیک و پس از دور شدن کاسبکاران که از بیم جان صحنه را ترک کردند، نیروهای نظامی اقدام به ضبط و مصادره اموال کاسبکاران شریف کردند. نیروی انتظامی همچون حاکمیت غارتگرشان پس از به تاراج بردن اموال کاسبکاران بی‌دفاع، لاشه اسبها را به همان شکل در محل رها کردند.

طی سالهای اخبر دهها کولبر و کاسبکار زحتمکش توسط نیروی انتظامی و مرزبانان به قتل رسیده و صدها اسب، بعنوان تنها سرمایه و دارایی کاسبکاران کرد، توسط نیروی انتظامی به رگبار بسته شده و تلف گردیدند.

درحالیکه کولبران زحمتکش و کاسبکاران شریف بدلیل نبود هیچ امکان درآمد دیگری برای تأمین معیشت خود و خانواده، در گرما و در سرما و باد و باران و طوفان اقدام به کار سخت انتقال اجناس از مرز می‌کنند و گاهی کیلومترها مسیر صعب‌العبور را با بارهای سنگین طی می‌کنند اما دولت بجای حمایت از این قشر زحمتکش و تأمین شغل و امکان کار برای آنها، همین تنها راه درآمد سالم و تأمین معیشت آنها را نیز با شلیک و به قتل رساندن کولبران و کاسبکاران و تلف کردن اسبهایشان از بین می‌برند.

گویا در فرهنگ جمهوری اسلامی همه باید مثل خودشان دزد و اختلاس‌گر و چپاولگر باشند و اگر نیستند باید امکان هر شغل و هر کار را از مردم گرفت تا به خیل عظیم بیکاران و معتادان و گوخوابها اضافه شوند. از همین رو در فرهنگ جمهوری اسلامی شلیک مستقیم به کاسبکاران و کولبران زحمتکش، بدون هیچ محدودیت قانونی و اخلاقی صورت می‌گیرد

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment