ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شلیک مستقیم به خودروی دو کاسبکار کرد و آتش گرفتن خودروها

شلیک مستقیم به خودروی دو کاسبکار کرد و آتش گرفتن خودروها

کاسبکاران کرد
ایران – کولبران

شلیک مستقیم به خودروی دو کاسبکار کرد و آتش گرفتن خودروها

در دو حادثه جداگانه خودروی دو کاسبکار کُرد در مریوان و پاوه درپی شلیک مستقیم نیروی انتظامی در آتش سوختند.
براساس گزارش خبرگزاریها روز شنبه ششم آبان‌ماه، در دو حادثه جداگانه براثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی خودروی دو کاسبکار کُرد در مریوان و پاوه دچار آتش‌سوزی شدند.
از مریوان گزارش می‌رسد که بعد از ظهر روز شنبه ششم آبان‌ماه، نیروهای نظامی و امنیتی در روستای “کانی کون” خودروی یک کاسبکار کُرد را هدف تیراندازی قرار دادند که درپی آن خودرو و اجناس این کاسبکار آتش گرفتند.
در این حادثه این کاسبکار کُرد جان سالم به در برده است.

کاسبکاران کرد

در حادثه‌ای مشابه در شهرستان پاوه نیز نیروهای نظامی خودروی یک کاسبکار کُرد را هدف قرار دادند که درپی آن اجناس و خودروی این کاسبکار کُرد در آتش سوختند.
طی سال‌های اخیر نیروهای نظامی-انتظامی حکومت اسلامی ایران در جاده‌های مواصلاتی کُردستان ایران سرنشین خودروها را به بهانه‌ی حمل کالای قاچاق مورد تعرض و تیراندازی قرار می‌دهند که در مواردی نیز موجب مرگ شهروندان کُرد شده که در این میان هیچ نهاد حقوقی و رسمی پاسخگوی اقدام غیرقانونی مأموران نیست.

بیشتر بخوانید:

در تاریخ ۳ مهرماه ۱۳۹۶ خودروی یک کاسبکار کُرد درپی شلیک و تعقیب و گریز نیروهای انتظامی واژگون شد و وی جان خود را در این حادثه از دست داد.

در تاریخ ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۶ در یک تعقیب و گریز نیروی انتظامی در مهاباد ، یک کاسبکار کُرد جان خود را از دست داد.
به گفته صالح نیکبخت، وکیل سرشناس کُرد، براساس قانون حکومت اسلامی ایران، “اگر فردی سرنشین یک خودرو باشد، ابتدا باید لاستیک ماشین را هدف گلوله قرار داد و سپس راننده را دستگیر کرد”.
این وکیل می‌گوید: در بسیاری موراد دیده شده که نیروهای نظامی این ماده‌ی قانونی را رعایت نکرده و مستقیما سرنشینان خودرو را هدف تیراندازی قرار می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment