ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > بازهم شلیک به کولبران زحمتکش و مجروح شدن یک کولبر

بازهم شلیک به کولبران زحمتکش و مجروح شدن یک کولبر

شلیک به کولبران
ایران – کولبران

بازهم شلیک به کولبران زحمتکش و مجروح شدن یک کولبر

کولبر زحمتکش اهل شهرستان ثلاث‌باباجانی از توابع استان کرمانشاه درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی زخمی گردید.
بنابر گزارشات رسیده، روز شنبه شانزدهم دی‌ماه، یک کولبر ٢٥ ساله اهل روستای “شیخ صالح” از توابع شهرستان ثلاث‌باباجانی درپی شلیک مستقیم نظامیان حکومتی از ناحیه پا به شدت زخمی شده است.

منابع مطلع هویت این کولبر جوان را “مسعود ویسی” اهل روستای “شیخ صالح” از توابع شهرستان ثلاث‌باباجانی اعلام کردند.
این کولبر به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از اصابت گلوله به بیمارستان طالقانی کرمانشاه منتقل و هم‌اکنون تحت مراقبت پزشکی می‌باشد.
در یک خبر دیگر نیز، روز چهارشنبه بیستم دی‌ماه، نیروهای انتظامی در منطقه کانی زرد سردشت به گروهی از کولبران یورش برده و اجناس آنان را ضبط نمودند. گفته می‌شود، نظامیان حکومتی کولبران را تهدید به بازداشت و شکنجه کرده‌اند.
یادآوری می‌شود که روز دوشنبه هفدهم دی‌ماه نیز نیروهای انتظامی مرزی در مرز اشنویه گروهی از کولبران را مورد تیراندازی قرار داده‌ بودند که به دنبال این تیراندازی دو کولبر به شدت مجروح شده بودند.

این دو کولبر اهل اشنویه به نام‌های “عبدالطیف شعبانی” و “شوان محمودی” درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی در منطقه دشت بیل به شدت زخمی گردیدند.

این دو کولبر  به دلیل شدت جراحات وارده به مراکز درمانی تبریز منتقل و هم‌اکنون تحت معالجه پزشکی می‌باشند.

نبود کار و منبع درآمد، نابرابری در اشتغال و استخدام و وجود نگاه امنیتی به کُردستان و کُردها و نیز به تاراج رفتن منابع زیرزمینی و ذخایر آن سبب گردیده است تا بخش اعظمی از نیروی کار آنها به سوی قاچاغ و امرار معاش از این راه، سوق داده شود.

بخشی از این نیروی کار ناچار به کولبری می‌باشند که یکی از سخت‌ترین شیوه‌های امرار معاش هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روحی و روانی می‌باشد که این هزینه گزاف جسمی و روانی برای نیروی کار جوان تحصیلکرده بسی گزافتر از دیگران است.

در عین حال نیروی انتظامی و نیروهای مرزبانی یک دم از شلیک به این کولبران زحمتکش و به قتل رساندن و مجروح کردن آنها غفلت نمی‌کنند و روزانه بدون اینکه به کسی پاسخگو باشند خون این جوانان زحمتکش و شریف را بر زمین می‌ریزند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment