ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > شلیک ، مجروح کردن، بازداشت و برهنه رها کردن دهها کولبر توسط نیروی انتظامی

شلیک ، مجروح کردن، بازداشت و برهنه رها کردن دهها کولبر توسط نیروی انتظامی

دستگیری و شلیک به کولبران

ایران – کولبران

شلیک ، مجروح کردن، بازداشت و برهنه کردن دهها کولبر توسط نیروی انتظامی

اقدام کثیف نیروهای مرزی در شلیک مستقیم به کولبران زحمتکش و برهنه کردن آنها تصویر دیگری از نیروهای انتظامی

طی چند شب گذشته ده‌ها کولبر کُرد در مرز سردشت توسط نیروهای هنگ مرزی بازداشت و بعد از ضبط بارشان از سوی این نیروها برهنه گشته و بدون کفش رها شدند و یک کولبر هم با تیراندازی مستقیم زخمی شده است.

به گزارش یک کولبر در سردشت:« اولین مورد شب ۲۲ مهر ماه شش کولبر کُرد اهل مهاباد در منطقه مرزی دوله‌بی از توابع شهرستان سردشت، مورد هجوم و تیراندازی مستقیم پاسگاه مرز دشت کپران قرار گرفتند. نیروهای مستقر در این پاسگاه بعد از زخمی کردن یکی از این کولبران به نام کامران اهل مهاباد، بقیه را بازداشت و بعد از ضبط بارشان، آنان را برهنه کرده و در کوهستانها رها کرده‌اند.»

این کولبر در ادامه اظهار داشت،« همچنین شب گذشته ۲۵ مهر ماه نیز حدود سی تن از کولبران در همین منطقه مرزی اینبار توسط نیروهای هنگ مرزی به مدت چند ساعت بازداشت و بار آنان نیز مصادره شده است. نیروهای مذکور ضمن بی‌احترامی به این کولبران کُرد، همه آنان را برهنه کرده و مجبور کرده‌اند که از این منطقه مرزی دور شوند.»

این اقدامات غیر اخلاقی و تحقیرآمیز، تصویر دیگری از چهره کثیف نیروی انتظامی است که گویا در مرزهای غربی کشور مأموریتی جز قتل و کشتار شهروندان محروم و زحمتکش ندارد. علیرغم فراخوان‌های متعدد از سوی فعالان مدنی و ارگانهای حقوق بشری برای ممانعت از قتل و کشتار کولبران زحمتکش، نیروهای نظامی و امنیتی مرزی کماکان به شلیک مستقیم و هدف قراردادن کولبران زحمتکش ادامه می‌دهد.

طبق آمار گرد‌آوری شده توسط شبکه حقوق بشر کُردستان، در «سال ۲۰۱۶» شهرستان «سردشت» با آمار «۱۸ مورد قتل و زخمی»، «مرگبارترین منطقه جغرافیای کردستان» برای کولبران محسوب میشود و به دلیل عدم پیگیرد قضایی نیروهای نظامی که مرتکب به قتل کولبران هستند، هر ساله آمار کشتار کولبران رو به افزایش است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment