ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > نترسید ما همه باهم هستیم؛ شعار کارگران کیان تایر جلوی وزارت صنعت ۱۷بهمن+فیلم

نترسید ما همه باهم هستیم؛ شعار کارگران کیان تایر جلوی وزارت صنعت ۱۷بهمن+فیلم

تجمع اعتراضی کارگران کیان تایر
ایران ـ کارگری

نترسید ما همه باهم هستیم؛ شعار کارگران کیان تایر جلوی وزارت صنعت + فیلم

خبر دریافتی حاکی است که کارگران کیان تایر روزسه شنبه ۱۷بهمن ۹۶، روبروی ساختمان وزارت صنعت در اعتراض به مطالبات معوقه چندماهه خود، دست به تجمع زدند.

معترضین بی‌باکانه در حضور نیروهای امنیتی شعار می دهند «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم».

یادآوری می‌شود که کارخانه کیان تایر در سه شیفت کاری مجموعا ۱۱۰۰ کارگر دارد. یکی از مدیران این کارخانه چند ماه پیش گفته بود که بن و مزایای انگیزشی کارگران پرداخت نشده است و اضافه کاری آنها مدتی است که پرداخت نمی‌شود و همین موجب شده تا ۳۰ درصد از مجموع مزد و مزایای مزدی آنان کاسته شود.

او گفته بود که کارگران از نظر مالی ضعیف هستند و اگر کوچکترین تاخیری در پرداخت‌هایشان ایجاد شود زندگی‌شان، به هم می‌ریزد. بنابراین اعتراضات کارگری و در این مورد مشخص از سوی کارگران به ستوه آمده کیان‌تایر بر دلایلی استوار است که با معیشت روزمره آنها و خانواده‌هایشان در ارتباط می‌باشد.

اضافه بر اعتراضات گسترده‌ای که از سوی کارگران کیان‌تایر وجود دارد،‌ بخش عظیمی از بازنشستگان کیان تایر نیز در آذر ماه و ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۶، به تجمع اعتراضی نسبت به عدم پرداخت سنوات ایام خدمت خود در کیان‌تایر،‌ پرداخته بودند. مطابق گفته های معترضان هر کدام از آنها از بابت سنوات بازنشستگی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان از کارخانه کیان تایر طلبکار هستند که قرار است بصورت قسطی این مبلغ به آنها پرداخت شود اما قاعدتا حتی با پرداخت همان ۵۰۰ هزار تومان در ماه هم روند تسویه‌حساب آنها بیش از یک دهه طول می‌کشد .

شماری از این معترضان در روز هفتم آذرماه نیز تجمعی مشابهی را مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده بودند، آن‌زمان مسئولان این وزارتخانه وعده دادند که پیگیر حل و فصل مطالبات بازنشستگان هستند. اما به نظر می‌رسد که این وعده‌ها تنها برای ساکت کردن کارگران بوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment