ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > هشت‌ماهه که دویدیم، فقط دروغ شنیدیم؛ شعار مالباختگان خشمگین خیابان ولیعصر مجموعه‌کلیپ

هشت‌ماهه که دویدیم، فقط دروغ شنیدیم؛ شعار مالباختگان خشمگین خیابان ولیعصر مجموعه‌کلیپ

ایران – اجتماعی

هشت ماهه که دویدیم، فقط دروغ شنیدیم؛ شعار مالباختگان خشمگین خیابان ولیعصر مجموعه کلیپ

سپرده‌گذاران غارت‌شده توسعه البرز روز یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷ در مقابل سازمان مرکزی تعاونی روستایی  واقع در خیابان ولیعصر تهران تجمع اعتراضی کردند. تعدادی از مالباختگان این مؤسسه از شهرستان کرج نیز در این تجمع شرکت داشتند.

جمعی از مالباختگان صندوق اعتباری توسعه البرز که گفته می‌شود مجوز فعالیتش را از سازمان تعاون روستایی کشور بدون دریافت هیچ ضمانتی گرفته است، صبح روز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، مقابل این سازمان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مالباختگان

آقای عرفان عمادکیا نماینده تجمع‌کنندگان که خود نیز مالباخته است در مورد جزئیات موضوع به خبرنگاران گفت: صندوق اعتباری توسعه البرز از دو سال پیش با ۲۵ شعبه در اقصی نقاط کرج کار خود را آغاز کرده و طی این دو سال 50 میلیارد تومان از سرمایه مردم را به عنوان سپرده جذب کرد.

او اضافه کرد: از بهمن ماه سال ۹۵ این صندوق برخلاف اساسنامه و به صورت غیرقانونی مبلغی را به صندوق اعتباری ولی‌عصر می‌دهد و در ازای آن ملک دریافت می‌کند که این کار نیز خلاف اساسنامه بوده و به نوعی پول‌ها تبدیل به ملک می‌شود. مسأله تا بدانجا پیش می‌رود که موضوع به پول‌بازی تبدیل می‌شود و از خرداد ماه سال ۹۶ این صندوق اعتباری پول سپرده‌ای که از مردم دریافت می‌کرده را به صورت سود بین همان سپرده‌گذاران پخش می‌کرده است.

عمادکیا نماینده تجمع‌کنندگان با بیان اینکه بانک مرکزی از شهریور سال 96 متوجه موضوع شده و جلوی این کار را می‌گیرد، خاطرنشان می‌کند: از آن زمان سپرده‌گذاران در حال دوندگی بین مراجع و سازمان‌های مختلف هستند و هیچ کس هم جوابشان را نمی‌دهد.

او در مورد علت تجمع مقابل سازمان تعاون روستایی کشور می‌گوید: این نهاد بدون آنکه نظارتی بر روی زیرمجموعه خود در استان البرز داشته باشد، درب پشتی دولت را برای دزدان باز کرده تا جیب مردم را خالی کند و تعاون روستایی نباید جواز بی‌ضمانت به مؤسسه اعتباری البرز می‌داده است.

نماینده تجمع‌کنندگان با بیان اینکه اکنون ۲ ماه است که عضو کمیته نظارت مردمی هستم، خاطرنشان می‌کند که بعد از ۶ ماه پیگیری هر روز یک وعده و وعید می‌دهند و هر بار یک سناریوی جدید رو می‌شود. یک بار می‌گویند یک سرمایه‌گذار می‌خواهد 15 میلیارد تومان سرمایه تزریق کند، اما ماه بعد می‌گویند سرکاری بوده است سؤال من این است که آیا رئیس سازمان تعاون روستایی با چنین سن و سابقه‌ای نمی‌فهمد که موضوع سر کاری است.

عمادکیا می‌افزاید: یا از طرفی می‌گویند خط اعتباری قرار است باز شود که سر راه آن هم هزار سنگ‌‌اندازی می‌شود و قرار بوده که از قبل از عید نوروز پرداخت مطالبات مردم آغاز شود، در صورتی که حتی یک قرانی هم به مردم پرداخت نشده است.

مالباختگان در این تجمع شعارهای مختلفی سر می دادند از جمله:

« یا حجه‌ابن‌الحسن ریشه ظلم را بکن »
« هشت ماهه که دویدیم، فقط دروغ شنیدیم »
یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه
ما از اینجا نمیریم تا که جواب نگیریم
نه وعده نه فرصت فقط پول ملت
پول و پس انداز ما دزدی و غارت شده
برادرم بگوش باش مالباخته ایم نه اوباش
الله اکبر

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment